se on mun lempikappale, yksi niistä monista. Kertoo mielestäni siitä että rakkauteen täytyy heittäytyä eikä se tottele normeja. Kai saan edes toivottaa sulle hyvää yötä.
Taasko onnistuin
suututtamaan sut
13265
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ei hän minua suututtanut....miksi olisi?
Tottakai saat toivottaa,mutta myöhemmin :)
Hyvää yötä vaan kaikille, kohta kans nukkumaan
ei meinaa enää jaksaa lueskella eikä kirjoittaa......konekin aika "hidas" tänään.......
Tämä aloitus meni naiselta miehelle. Ja en ymmärtänyt tuota myöhemmin. Ajattelin vain kun jo parina iltana olen saanut miinuksen vastaukseksi. Täällä voi tulla niin helposti väärinkäsityksiä, käsitin eilen itsekkin erään asian kai väärin ja se tuntui pahalta.
Kaikki viestit mitkä kirjoitat noin, sut, sulle, sinuttelevasti, ilman muita tunnisteita ikäänkuin hän täällä muka lukisi, miinustan. Ja sinä plussaat omasi takaisin, heh. Itse aiheutat omat väärinkäsityksesi.
Ja tuskin olen ainut täällä joka näin tekee. Siis joka kirjoittaa sinulle ja ilman tunnisteita. Olet omituinen jos haluat jollekkin tietylle täällä aiheuttaa pahaa mieltä ja sekaannuksia. Täällä on monta ketjua ilman tunnisteita, enkä niissä muissa näe miinuksia!! Oletko ajatelllut että joissain viesteissä voi olla tunnisteina esim tuttuja kappaleita. Ja miksi ihmeessä olet ottanut asiaksesi seurata muiden kirjoitteluja ja miinustaa niitä. En usko että olet ihminen jota kaipaan. Koska hän ei olen noin ilkeä. Mutta kiitos tunnelman pilaamisesta. Teet tämän tahallasi ja vainoat jostain syystä juuri mua.
Sitäpaitsi mitä itse teet? Olen aina inhonnut tekopyhiä ihmisiä. Jotka arvostelevat muita asioista joita tekevät itsekkin.
Miinustan ne kaikki, ihan kaikki.
Tässäkin aloituksessa viittaat johonkin viestiin johon olet linkittänyt kappaleen, mutta oletkos itse ajatellut että muutkin ovat linkittäneet, eli ei voi tunnistaa ja tietää mistä puhut? Mistäs tiedät etten ole vaikka hän?
Jos täältä jotain tunnelmaa haet ja saat niin ei oo kaikki ihan hyvin.
Ja minä olen aina inhonnut tyhmiä ihmisiä.
No onnea sinulle. On varmasti mukavaa nostaa itsensä toisten yläpuolelle. Saako siitä kiksejä? Tuleeko hyvä olo, kun "tietää" olevansa toista parempi? Koita kestää, meitä tyhmiä on aika paljon.
Tämä palstahan on täynnä haaveilevien ihmisten viestejä. Jos ne ärsyttävät miksi miinustat vain tietyt viestit? Jotenkin tuntuu että teet tämän ihan omista syistäsi.
Ja kyllä tunnisteita voi olla muitakin kuin nimi yms. Jotkut kappaleet voivat olla sellaisia että toinen tietää toisen pitävän sellaisesta musiikista ja musiikki tai kappale voi olla harvinaisempi. Tunnisteita on voinut olla aiemmissa viesteissä missä kappale linkitetty. Mutta oikeasti en ymmärrä kaltaisiasi ihmisiä jotka hyökäävät vain yhden kimppuun. Koulukiusaaja ainesta?
Ne muut ei kuvittele että se oikea lukisi näitä (paitsi yksi toinen). Ne eivät ärsytä. Mitkähän ne omat syyt voisi olla?
Sähän voit nyt jäädä koko yöksi nyyhkimään ja kuvittelemaan, että minä olenkin hän. Jos palstojen ja miinuksien perusteella pahoitat mielesi niin voi voi...
No voi, voi. Eiköhän täällä moni muukin tee niin. Miksi ihmeessä luulet ihmsten tänne kirjoittavan. Mitäpä jos keskittyisit omii asioihisi ja annat muiden kuvitella tai olla kuvittelematta mitä he haluavat.