Voi että ketuttaa kun kaveri hehkuttaa miestään, joka järkkää hänelle pikku yllätyksiä, tuo kukkia, lahjoja jne. Miks ihmeessä mun mies ei voi olla semmonen? - Ei koskaan mitään tuommoisia ihania ylläreitä ja kukkiakin saa itse kinuta etukäteen jopa synttäriksi, ja harvoin niitä saa silloinkaan miehen omasta aloitteesta, puhumattakaan siitä, ettei niiden saaminen sitten tunnukaan miltään, kun tietää niitä itse pyytäneensä...sama kun olis itse käynyt ostamassa kaupasta...ja halvimmat mahdolliset pitää tietysti löytää, ei puhettakaan, että sais kimpun pitkävartisia ruusuja. :´(
Kade kaverin miehestä
4
523
Vastaukset
- Kajepukki
Näin jälkeenpäin katsottuna olen edelleen vähän kade noista kaverin miehen ominaisuuksista, mutta tätä nykyä tiedän, ettei heilläkään se elämä aina niin "ruusuista" ole.
- fghjkhu88
Ei muita kannata kadehtia. Vaikka päällepäin saattaa näyttää hienoilta, niin kulissien takana on tuskaa, epätovoa, ahdistusta, katkeruutta, juopottelua, riitoja.
- ...............
Just. Olisit ilonen toisen puolesta!
Sitäpaitsi voihan olla että on pyytänyt kukkia itse, jätti vain mainitsematta ettei "haukkuis" miestään...
Ei sitä kaikkea tarvitse muille kertoa. - perusasioita
Pöh.
Kyllä se on naisen oikeus
avioliitossa tulla kohdelluksi naisena.
Mies nielköön ylpeytensä ja rakastakoon
vaimoaan kaikella tavalla.
Ja sitten kun se mies tekee jotain
oikein, niin varmaankin olisi hyvä osoittaa,
että tämä nyt oli sitä mitä halusin,
että saisi samankaltaista hyvyyttä jatkossakin,
vai mitä?
Katsohan miehellekin ja avioliitolle on hyvä,
että kaikki on hyvin.
Jos vaimo aina itsekkäästi, pitää informaatiosulkua
mieheen päin, niin ei avioliittosta koskaan tule hyvää.
Siitä saat olla varma.
Jos mies tekee jotain ilman tietoa,
niin se ei taida olla ihan selväpäinen mies.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462362Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648