Millaisia

on tähän aikaan illasta palstaa lukiessasi?
12183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Hyvä mieli, ei kiire nukkumaan. Ei mitään erityisiä odotuksia.

Äänestä

Aika hempeitä ja romattisia ajatuksia on
nyt päässä enenmmän kuin tarpeeksi!!!

Tuossa lasillisen valkoviiniä join joku aika
sitten ja enempikin olisi maistunut. Hims-
katin työpäivä huomenna . . . piti jäädä
lasilliseen . . .

Äänestä

Kysymyksiä paljon. Surullisia ajatusaskareita. Miksi? miksi? miksi? miksi? miksi? miksi? miksi? miksi?
Ei niihin löydy vastauksia. Ja pelkoa, ihmetystä, ymmärtämättömyyttä, epäuskoa, ikävää, pakko aina väkisin laittaa ruutu pimeäksi ja laahautua nukkumaan.


Enkä toivota kenellekään kauniita unia, ei minun tarvitse tässä olotilassa jaksaa toivotella muillekaan parempaa.

Äänestä
  • Autoon liittyy yksi mun haave...unelma...hänen kanssaan.

    Äänestä

Ehkä on paras lähteä rauhoittumaan näiden ajatusten
saattalemina . . . ja jospa saisi muutaman tunnin unta-
kin ensi yönä, vaikka sitä epäilenkin . . .

Äänestä

tarpeellinen palsta meille ikävöijille ja meitä on MONTA!

Itse saan valtavasti vertaistukea lukiessani näitä viestejä.

Vaikka omakaan TILNTEENI ei ole mitenkään lohdullinen, niin joidenkin kirjoittajien LOHDUTON viestistä kuvastuva ja huokuva IKÄVÄ suorastaan säälittää.

Haluaisi jotenkin lohduttaa, mutta suurimman ikävän kohdattua ihmisen, sanat ovat hyvin laiha lohtu.

Mutta näillä mennään, kun ei enempään kyetä!!!

Äänestä

"Itkupotkukohtaus" on lähellä.

Äänestä
  • Vähän mietityttää paljastaisinko itteni..Siihen riittäisi yksi sana,,,,no en nyt ehkä vielä teekään sitä. Taidan kertoa sen tuolla oikeassa elämässä. Joskus

    Äänestä

  • Taas,edelleen,aina kirjoitti:

    Vähän mietityttää paljastaisinko itteni..Siihen riittäisi yksi sana,,,,no en nyt ehkä vielä teekään sitä. Taidan kertoa sen tuolla oikeassa elämässä. Joskus

    Et kuitenkaan tee sitä. let synnynnäinen haaveilija, pelkuri ja muiden selän taa piiloutuja!

    Oletko IKINÄ uskaltanut MITÄÄN?

    Siis et, arvasinhan sen!!!

    Äänestä

Olen itkenyt sitä, että sä et ihastunut muhun ja päästit mut lähtemään, ettei tavata rnää. Et halunnut tutustua oikeesti. Sulla ei ollut ikävä mua.

Äänestä
  • Väärin, väärin ja väärin. Mikään noista ei pidä paikkaansa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ajatuksia sinulla kirjoitti:

on tähän aikaan illasta palstaa lukiessasi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu