Tarkalleen ottaen kiinnostaisi minkälaisia ötököitä olette tavanneet hotellihuoneissanne jos niitä siellä on sattunut jokunen olemaan ja yleisesti näköpiirissä. Eläimistä vielä että mitä siellä saatat nähdä ohimennen luonnossa vapaana?
Kertokaas ötököistä/eläimistä
3
185
Vastaukset
- 1+3
Siis Etelä-Amerikassa? Pieniä hämähäkkeja. Jos majapaikka on maanpinnan tasolla, pari torakkaa joskus, mutta torakoihin törmää useammin ulkona kuin sisällä.
Maasto-olosuhteissa, vaikka jossain viidakkokämpässä, on huoneesta löytynyt isompiakin hämähäkkejä ja käärmeitä.
Luonnossa näkee vähän kaikkea, ihan riippuen siitä kuinka kauan malttaa odottaa ja miten kauaksi asutuksesta menee. Lukuisia käärmelajeja, pekareita, tapiireja, alligaattoreita, vyötiäisiä, apinoita, muurahaiskarhuja, laiskiaisia, silmälasikarhuja, puumia. Jaguaaria en ole nähnyt vielä. Mutta monia noista ei tietenkään pikakäynnilla pääse näkemään. - 1+17=?tietämätön
Törmääkö näissä hienoimmissa/hintavammissa hotellihuoneissa ötököihin paljonkin? Kannattaako ötökkäkammoisen edes lähteä etelä-amerikkaan? Sillä jos pelkää jo suomen hämähäkkejä ja ötököitä. Sekin vielä että onko kyseisessä maanosassa kuinka turvallista liikkua yksin?
- 4+3
Ei törmää. Tai niin no, en tiedä varmuudella hienoista hotelleista sillä en sellaisissa ole siellä majaillut. Olin toki yhden yön viiden tähden hotellissa lentoyhtiön kustannuksella eikä siellä näkynyt ötököitä, mutta ei niitä juuri kaupunkioloissa näe halvimmissakaan.
Hämähäkeistähän ei pääse mitenkään eroon, mutta ei ne siellä ole juuri sen pahempia kuin täälläkään. Ja tosiaan, torakat asuvat ulkona ja tunkevat kyllä sisälle hienompaankiin paikkaan jos pitää ovea ja ikkunaa auki. Mutta, ei niitä ole siellä määrättömästi, niissä hostelleissa joissa olen torakoita nähnyt ne ovat pysytelleet visusti wc:n puolella, eikä niitä ole paria enempää näkynyt. Eikä siis niitä näe läheskään kaikissa halvoissakaan paikoissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen244392Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois
Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss154138Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2293789Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman273058SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!
Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot522771Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.132766Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä1082718"Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa
Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita412397Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling672361K-kauppa on liian kallis. Ei voi S-ryhmäläinen siirtyä tuonne asiakkaaksi
Hintatason ero K-kauppojen ja S-markettien välillä on niin suuri, että S-market ei juurikaan menetä asiakkaitaan K-ketju1001910