LIEKSAN PÄÄPOSTI MUUTTUU ASIAMIESPOSTIKSI! Miksi paikallinen media vaikenee??
http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194699940791/artikkeli/nama postit lakkautetaan - listalla kaukajarvi ja sammonkatu.html
http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194699940791/artikkeli/nama postit lakkautetaan - listalla kaukajarvi ja sammonkatu.html
Vastaukset 7
Vanhimmat
Asiamiesposti on ihana. Postiasiat saa hoidettua jopa viikonvaihteessa.
Siinä sitten lisää mutama työtön, jää nekin rahat mamuille. Onnea ja menestystä lieksan työttömille, sitä tarvitsette, paitsi, että sitä ette saa. Muuttakaa muualle ja myykää ne ikivanhat viime vuosisadalla rakennetut talot, vaikka sitten RIKKAILLE MAMUILLE! Kyllähän harkinnanvaraisella tuella ostelee muutakin, kuin autoja ja ajokortteja!!!
vituttaa työntekijöiden puolesta, sai asianmukaista, joskin vakavailmeist palvelua vielä viime vuonna, eli oliko tämä lopetushomma jo tiedossa??
Paikallinen media eli lieksanlappu on nykyään seiskalehden tasoinen, lieksan kaupungin pää äänenkannattaja höpöhöpölehti. Ei sitä kiinnosta paikallisväestöä koskettavat asiat.
mamuilla ja lieksan lehdellä ei ole mitään tekemistä jos nykyinen posti muuttuu asiamiespostiksi ja kyllä posti siitä tiedottaa milloin tämä tapahtuu,hyvin on toiminut ärränkin asiamiesposti rantalassa ja plussana pidemmät aukioloajat / hyvä palvelu
Eikös sitä aina joku ole Joensuuhun menossa ja voisi viedä kirjeet mennessään sinne postiin jos Lieksasta postipalvelut lakkautetaan kannattamattomana!
Lehtiä ei kannata enää tilata, tulee niihin se veronkorotuskin, ja toisaalat lehdet tulee niin myöhäänkin kun jakelu on niin hidasta!
Kuluttaja-asiakkaana minulla vain hyviä kokemuksia asiamiesposteista. Oltermannin postissa olen hoitanut työpaikan postiasioita. Ei tiedä tuleeko haittaa yritysasiakkaille.
voisikko mamuja perehdyttää työelämään,jos annettais heille postinhoito.paikka voisi olla mosleija,jonka seinässä lukee:veljekset rautiainen