vastauksia kiitti:)

elikkä mulle on tulossa perjantaina 2 urosmarsua :) (ihanaa
277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Marsuja ei tarvitse pestä muutakuin vaikka ennen näyttelyitä jos haluaa. (: Tai ainakaan marsun pesemistä ei suositella kovin usein. Koska ne myös vilustuvat helposti.

Kynnet on hyvä leikata n. kuukauden välein, mutta kynnet on hyvä tarkistaa viikottain ja leikata tarpeen mukaan.

Äänestä

Marsujen rasvarauhanen tulee puhdistaa silloin tällöin, samoin urosten "kakkakanjoni", jota ei tosin välttämättä varsinaisesti pestä, vaan vaikka pyyhitään. Mutta joo siis vedellä pestään, mutta vain jos on tarvetta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pauliinaa kirjoitti:

elikkä mulle on tulossa perjantaina 2 urosmarsua :) (ihanaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu