kaupankassa!?!

miks sä et oo enää sielä:( se katse oli vaaan niin ihana tai sit oo vaa nähny harhoja:(::D:D
5470
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Joo, tuntuu olevan aika yleistä. Mulle kävi niin, että joskus alkukesästä kiinnitin huomioita yhteen kassaan, eräässä vähän pienemmässä kaupassa Helsingissä.

Aluksi ajattelin vaan, että ompas aika mukava ja nätti tyttö, joka myös vaikutti aina olevan hyvällä tuulella. Silloin ei olis ollut vaikeata kysyä mitään, kun vasta katselin kelpuuttaisinko tuollaisen tytön yleensäkään. Aika huvittavaa näin jälkikäteen ajateltuna :D Lähinnä epäröin silloin kai siksi, että olen itse hoikka ja tuo tyttö ei ollut ihan hoikka, mutta vielä liian isokaan.

Joskus myöhemmin kesällä näytti siltä, että tuo tyttö vaikutti kiinnostuneelta tai jopa ihastuneelta!? Huomasin sen ujostelun yms. ja ajattelin, että onko tuo omaa silmää miellyttävä tyttö oikeasti ihastunut minuun. Toisaalta en kyllä saanut mitään varmuutta asiaan, sen jälkeen kun itse ihastuin tähän tyttöön ja kaikki muuttui hankalaksi.

En sitten enää kehdannut alkaa selittelemään mitään niitä näitä, enkä uskaltanut kysyä suoraan mitään, lähtisitkö ulos tjms. Aloin myös katsella vähän huomaamattomammin. Toisaalta koko ajatus siitä, että yrittäisin iskeä kauppajonossa myyjää, tuntui aika absurdilta.

Saattoihan se kassa olla varattukin tai ties mikä pirttihirmu oikealta luonteeltaan, jos se vaan esitti ujoa ja kilttiä tyttöä :P

Äänestä

Jotenkin sarkastitsta v*lua viestissä.

Äänestä
  • Rakkaudesta se hevonenkin potkii ;)

    Joo, ei vaan jaksa kirjoittaa mitään turhan vakavasti tällaisille foorumeille.

    Äänestä

  • Tais lähtee opiske.. kirjoitti:

    Rakkaudesta se hevonenkin potkii ;)

    Joo, ei vaan jaksa kirjoittaa mitään turhan vakavasti tällaisille foorumeille.

    nonyyh ei ois saanu lähtee:P

    Äänestä

  • ääääääääääh kirjoitti:

    nonyyh ei ois saanu lähtee:P

    tääkää ei sit ollu vittuilu kommentti en vaa vissii osaa mitää kirjottaa sillee etteikö sit vois ymmärtää iha vääri:(

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


voiääh kirjoitti:

miks sä et oo enää sielä:( se katse oli vaaan niin ihana tai sit oo vaa nähny harhoja:(::D:D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu