Heips,
voisiko joku kertoa - opastaa ensikertalasita, missä on Heikin baari.
Miten löydämme sinne, pääkatu, ranta??
voisiko joku kertoa - opastaa ensikertalasita, missä on Heikin baari.
Miten löydämme sinne, pääkatu, ranta??
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Meille sanottiin, että lähellä Riviera-hotellia, ja sillä ohjeella löydettiin perille.
Kiva paikka, suomalaista karaokea ja hyvää ruokaa, kannattaa uhrata ainakin yksi ilta lomasta.
Heikin baareja on kaksi. Toinen Lapponia hotellin yhteydessa ja toinen hieman kauempana baronessa hotellille päin. 25 metrikadulla. Linja-autoasemalta päin tultaessa oikealla puolella. Bussi 2 menee siitä vierestä ( kaupungin bussi).
soittavatko Katri-Helenaa?
Varmastikin tarkoitat Heikin-Baari ykköstä, mikä on se varsinainen tv-ohjelmissa mainittu Heikin Baari. Pääkatua pari korttelia vesipuistosta Antalyaan päin ja oikealle kadunkulmasta, missä kulmatalon toisessa kerroksessa näkyy kuntosali. Tämä katu johtaa suomalaisravintoloiden keskittymään, sillä Kippis Ravintola on tämän kadun varrella 300-400 metrin päässä vasemmalla, Alexin Baarii ja Heikin Baari ovat ensimmäisestä isosta risteyksestä eli kolmannella poikkikadulla vasemmalle. Alexin Baariin on vajaa 200 metriä ko. risteyksestä Antalyaan päin, Heikin Baari siitä noin 300 metriä eteenpäin , ja jos haluaa tutustua Heikin Baari kakkoseen, niin samaa katua noin puoli kilometriä eteenpäin. Jos ei halua kävellä, niin soita numeroon 905422538176, niin Heikin Baarin pojat tulevat hakemaan hotellista ja vievät myös takaisin.
..jos flower gardenista lähden, niin miten?
Hotellin vierestä kulkee 25 Metrin katu (vaihtaa nimeään useaan kertaan), jossa on istutukset keskikorokkeella. Sitä kohti Antalyaa (vuoret oikealla puolella) ja matkaa on noin kilometri Heikin Baariin. Kun tulee suuri liikennevaloristeys, niin etuvasemmalle seuraten näitä istutuksia. Mäkeä alas ja katu kääntyy oikealle, Heikin Baari on kadun vasemmalla puolella noin 200 metrin päässä. Koska 25 Metrin kadulla on hurjasti liikennettä, niin itse kulkisin seuraavaa alempaa samansuuntaista katua, Galatasaray Cad:ia pitkin. Kun Galatararay Cad:illa on suuri risteys, jossa on useita ravintoloita esim. Kippis, niin kävellessä kaksi korttelia alamäkeä pääkadulle päin, toinen katu oikealle kulkee Alexin Baarin ohi ja siitä noin 300 metriä eteenpäin niin ollaan Heikin Baarissa. Tietysti jos matka tuntuu pitkältä ja vaivalloiselta, niin soittamalla edellisessä viestissäni olevaan numeroon, pojat tulevat hakemaan hotellilta.
Tuli käytyä katsomassa tuokin ihme. Todella kalliit hinnat verrattuna muihin ravintoloihin ja laskussa liikaa juomia. Kiitos vaan kerta riitti!
Tuli käytyä 15--29.9. myöskin Heikin baareisakin ja 1 oli paras laulaa karaokea ja siellä tuli käytyä 12 kertaa. Muutenkin paras palvelu Alanyan muihin suomalaispaikkoihin verrattuna ja laskutus OK!
Edelliselle kirjoittajalle sanoisin, että jos on kärsinyt jossain vääryyttä niin se pitää oikaista paikan päällä eikä täällä antaa huonoa kuvaa itsestään kun ei voi hoitaa asioitaan lomakohteessa!
Miksi mennä Turkkiin asti laulamaan karaokea humalaisten suomalaisten keskellä? Heikinbaarin, kuten myös melkein kaikkien ns. "suomibaarien " ruoka on mautonta perusmössöä, samaa jota Suomessa saa huoltoasemien baareista. Oletetaan että suomalaiset eivät osaa syödä edes kohtalaisesti maustettua ruokaa eivätkä halua kokea mitään uusia makuelämyksiä.
Alanyasta löytyy hyviä edullisia paikallisia ruokapaikkoja joihin kannattaa tutustua.
Huomautettiin kyllä ylimääräisistä juomista laskuissa ja vastaus oli että on menneet laskut sekaisin. Näin tapahtui monelle muullekkin kun asiasta juteltiin. Taitaa olla ihan normaalia kusettamista kyseisessä paikassa, kun laskut menevät joka ilta sekaisin.
Olimme syyskuun alussa Alanyassa ja soitimme Heikin Baariin ja sieltä tuli taksi hakemaan ja toi takaisin yöllä ilmaiseksi! Asuimme Gumuksessä. Numero baariin löytyy varmaan netistä!
Kyllä kannattaa jonnekkin muualle suunnata.
onko "heikki"laittanut ihan ite tänne mainoksensa ?
Miksi laittaisi, kun negatiivistakin palautetta löytyy.