ONNEA!

Ei pääse uutiset Lieksasta loppumaan suomenkartalla ;)

http://www.karjalainen.fi/Karjalainen/Uutiset_maakunta/veneitä_rikottiin_ja_päästettiin_ajelehtimaan_lieksanjokeen_7463720.html
3168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Miten se on mahollista,että pyyvöstä katkiaa 10 millin muovinaru yön aikana, pyytö jäi paikalleen 5 m syvvytteen ja iso poiju mäni vastatuuleen tai pikkasen vasta laitasseen rannalle,josta sen sittenlöysin tämän poijjun. Naru ei ollunna levällään kuten arvata voisi? On näitä ennennii sattunna näin syksyllä aamuhämärän juttuja. Pyytö löytyi,kun oli navitiedot tarkasti tallella. Toivottavasti ei satu ennee tämmösiä tänä syksynä ja sainha samalla ison kalan ”………….” vietäväksi anopillen. Lieenneekö motiivina vain pieni kiusanteko, pakkomielle on nähtävästi kova sairaus.

Äänestä

Jospa siinä on vain sattunna tapaturma superuteliaalle, näämmä nykyiset luotaimet on siisti tapa varmistaa pyytöjen saalis ja tässä yhteydessä on sitten poijunaru tarttunut potkuriin katketakseen. En minä usko, että uteliaalla olisi ollut mitkään muut pahat mielessä!?

Äänestä

Olet oikeassa,ei siinä ole kysymyksessä muu kuin kiusanteko ja voi sitä hyrrätä muutenkin ja nämä kuoripojat,näitähän riittää,tämmösiä apureita,joilla on hyvät imut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pilli&Pulla kirjoitti:

Ei pääse uutiset Lieksasta loppumaan suomenkartalla ;)

http://www.karjalainen.fi/Karjalainen/Uutiset_maakunta/veneitä_rikottiin_ja_päästettiin_ajelehtimaan_lieksanjokeen_7463720.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu