Kukas olis hyvä ortopedi Porin seudulta, vai onko parempi suoraan Turkuun päin suunnistaa? Eerolalla ja Heinosella ainakin käyty aikoinaan ja parista muusta paljon negatiivista kuultu.
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 51
Vanhimmat
Ei Heinonen sori, meni nimet sekasin..Suomisen Seppo oli, sille en ainakaan mene enää ikinä
Taidat tarkoittaa Mika Suomista, joka Porissakin leikkaili vähän sitä sun tätä tai ainakin sinne päin?
Äläkä vaan Nirhamolle, mikäli vielä on työelämässä mukana.
House on hyvä
Jyrki Heinänen ja Lassi Varjonen - hyviä.
Lassi varjonen mun ukki!
Jyrki Heinäselle aika varattuna, toivottavasti on asiantunteva lääkäri :)
Olitko Heinäsen Jyrkiin tyytyväinen?
Heinänen oli mukava ja asiantuntevan olonen, suosittelen!
Minä ainakin kävelen ja lenkkeilen Eerolan ansiosta. Kivutonta ja nopeaa ja jälkihoito eli kuntoutus kohdallaan. Ainoa ongelma että on selvästi vakuutusyhtiön lääkäri.
Nostetaanpas vanhaa aihetta ylös, onko kokemuksia ortopedeista Harri Mäkelä tai Heikki Österman? Porin Lääkäritalossa molemmat käyvät
Mäkelän harril oon käyny itte lääkäritalos ja ei valittamista.
Kävin itse Harri Mäkelän vastaanotolla. Hän on todella mukava ja ystävällinen, tietää, mitä tekee! Tuli oikein mukava olo käytyäni hänen vastaanotollaan! Voin lämpimästi suositella!
Siis tosi ihana! Hänessä on paljon sellaista, mikä kiehtoo näsia!
Suosittelen lääkäri Kaikkonen isosta sairaalasta. Se laitto polven nivelet väärin.päin ja nyt polvi taipuu eteenpäin. Nyt on hyvä pyöriä ympyrää.
Ortopedi Teemu Niemi Terveystalossa ihan huippu!
Kehuuko tällä saitilla kaikki vaan itseään
Terveystalossa on lääkärinä murhaajan tytär.
Ihan sama.Meillä on omaa kansaa murhaava hallituskin.
Jos huippu olisi niin ihmiset kehuisivat torilla ja sana kiertäisi. Ei taida Teemun taidot riittää.
Teemu Niemi teki lonkkaleikkaukseni. Hyvin meni kaikki. Ystävällinen kirurgi. Toipuminen on sitten paljolti itsestä kiinni. Jos on ollut liikunnalinen henkilö on toipuminen helpompaa kuin ylipainoisell liikkumattomalla henkilöllä.
Joo.
Aivan ihana lääkäri. Ei ole mua leikellyt, mut muuten kyllä hoitanut. Sain sellaisen kuvan hänestä, että on tosi pätevä. Hän pystynee leikkaamaan kakki vaivat samalla kertaa ja vain noin puoleen siitä ajasta, mitä muilta kuluu vastaaviin leikkauksiin.
Kannattaa samalla rahalla leikkauttaa molemmat lonkat ja polvet, menevät yksillä haastatteluilla ja yhdellä poli- ja sairaalajaksomaksulla.
Saanko tähän jonkun, että miksi näin?
Ihan siis siksi että kyseinen lääkäri haukku mut tänään hulluksi kun kävin sen vastaanotolla
Samaa mieltä, en menis enää muulle ortopedille. Teemu on lämmin ja todella osaava.
Täältäkin ääni ortopedi Teemu Niemelle. Aivan ihana lääkäri, kohtaa potilaan lämmöllä ja vankalla ammattitaidolla. Teemun potilaana niin vastaanotolla kuin leikkauksessa on turvallista olla. En mene enää kenellekään muulle ortopedille.
Mene Turkuun suoraan.
Älkää hyvät ihmiset vaan Turkuun menkö.
Älkääkä antako porilaisten leikata luitanne.
Menkää suoraan Coxaan. Sinne teidät kuitenkin lähetetään, jos täytyy sössittyjä leikkauksia korjailla.
Tai menkää suoraan käppärään multiin, tai vaikka hangassuolle sinne te kuitenkin kuulutte
Minut korjattiin Tampereella Coxassa. Vasen polvi ja oikea lonkka. Erinomaisesti toimivat. Ortopedian kirurgi Jussi Kangas on Suomen paras.
Juu, korjailut suoritetaan Coxassa. Kirurgi kylläkin on Jarmo Kangas tuo Jussi Kangas on porilainen eläinlääkäri.
Porilaiset on elukoita joten viimeiselle piikille vaan ja hauhau champion patukka viimeiseksi ateriaksi
Juu, tsorit vaan. Tietenkin Jarmo Kangas. Symppis kaveri. Jälkitarkastuskin tehtiin Porissa ja kyllä oli potilaastaan oikeasti kiinnostunut ja antoi hyviä lisäohjeita toipumiseen.
Muista vetää koiranruokaa pari pakettia päivässä niin turkkikin kiiltää
Oliko Kankaan kanssa mitään juttua, montako hoitovirhettä on urallaan tehnyt?
Ei mutta äitis kanssa oli juttua.Olet kuulemma vahinko ja virhe jota ei olisi pitänyt päästää tapahtumaan mutta postimiehen tappi ikäänkuin vain ui äitisi helmoihin ja sitten sinä sait alkusi.
Pese sinä suus saippualla, ruokoton.
Jos Rauma on vielä Porin seutua niin Timo Lindström Mehiläisessä.
Ei voi suositella
Kirjoittajat eivät näytä ymmärtävän, että ei nykyisin mennä jonkin lääkärin vastaanotolle vaan Satakunnan hyvinvointialueen soteen.
Satakunnahyvinvointialueen hallintokaaviosta voi jokainen lukea organisaation hallintomalliin.Ylimpänä toimii myös ortopediassa valt.maisteri Varhila ( SDP), joten hänelle kuuluu kiitos myös lonkan tai polven leikkausten onnistumisesta, koska hän määrää, mitä keinonivelproteeseja tai instrumentteja käytetään.
Hallintokaaviossa ei näy ortopedeja eikä muitakaan lääkereitä, joten asiakas voi olla turvallisella mielellä jonossa vaikka kuinka kaun
Roman Sofer,Mehiläisessä ja tekee myös satasairaalassa töitä,ei valittamista.
Jos tekisikin töitä Satasairaalassa, niin ei voisi pitää vastaanottoa Mehiläisessä. Mutta ollaan olevinaan työssä Satasairaalassa pari tuntia ja sitten kiirehditään omalle vastaanotolle.
Aiheesta tuli juuri jossain A-talkissa tai vastaavassa ajankohtaisohjelmassa, että Suomessa ei ole lääkäripulaa, vaan ongelman muodostaa lääkärit jotka eivät halua tehdä töitä.
Lääkäreitä on riittävästi, mutta heidän keskimääräinen laskettu työntekoaikansa on vain noin 3 tuntia per päivä, ja se on todella vähän.
Suomessa on vääristynyt palkkiojärjestelmä, mihin pitäisi puuttua. Eihän kukaan tekisi täyttä työpäivää, jos kolmen tunnin työpanoksella pääsisi jo parinsadan tuhannen vuosiansioihin, olisi varaa pitää parin kuukauden kesälomia omassa lomaosakkeessa Kanarialla ja ajaa Porchella työpaikalle.
Kyse ei ole siitä ettei ihminen saisi olla rikas, mutta vääryydellä hankittu rikkaus sairaiden ihmisten kustannuksella oksettaa.
täähän on yksi kolmesta itämaan tietäjästä Satasairaalassa. :D ei vittu mikä lääkäri, en edes buranareseptiä ottais tältä tyypiltä.
Roman Sofer
Ei ikinä Romanille. Leikkasi polveni ja susi tuli.
Polvestako se tuli? Olipa pieni susi tai sitten oli iso haava.
Ei suomessa ole hyviä ortopedeja. Ortopedia työ vastaa taitavan puusepän hommia ja jos on peukalo keskellä kämmentä niin vituikshan ne leikkaukset menee vaikka mitenkä lukisit. Itse porin ortopediasta loppuiän vaivan saanut. Porissa en antaisi leikata muuta kuin kynnet ja hiukset. Ei yhtään ammattiylpeyttä.
Kiitos tiedosta.
Kyllä ortopedarin kelpaa jos hommat menee vituralleen.
Onko kenelläkään kokemusta Jarmo Kankaasta? Lonkan tekonivel leikkaus olisi kyseessä.
En suosittele
Ei kannata todellakaa