Anna mun olla oma itseni, minua on vain tämä yksi.
Älä pidä ketään muuta minuna.
Kiitos.
Älä pidä ketään muuta minuna.
Kiitos.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Kuka oot? Kuka sua on pitänyt jonain toisena?
Pieni toive sisälsi suuren ajatuksen. Vain yksi ainoa kappale jokaista ihmistä,
arvokas yksi kappale.
Viittasit nettileikkiin ?
että tuota ei tarvitsisi sanoa kenellekään.
ihmisestä kenelle viesti oli. Eikä se taida olla positiivista.
Tähän voisi jatkaa, anna minun olla oma itseni älä yritä tehdä minusta jotakin muuta.
yrittänyt tehdä sinusta mitään muuta. Toivonut olen ettet olisi niin julma mitä nytkin osoitat monella tavalla olevasi mutta siinä kaikki.
Oikeata minua ei ole / ollut sinulle olemassa, sinulle riitti nämä surulliset juttusi.
Jotkut viestisi tuolla järkyttää mutta hyvä että sinulla itselläsi on hyvä olla näin.
"Jotkut viestisi tuolla järkyttää mutta hyvä että sinulla itselläsi on hyvä olla näin."
Kiva järkyttyä eri ihmisten viesteitä, tunnistella eri ihmisten viestejä itselleen. Kukakohan tämäkin ap. taas kerran oli.
Täällä osa tunnistaa kyllä. Se on fakta. Mutta miksi kummassa sinä otat moiset pultit jonkun viestistä ? Mitä väliä kuka ap on !!
onko julma vai tunnetko sen niin,voiko omat käyttäytymiset olla seurausta..ikuisia kysymyksiä.
No jos toinen on julma niin totta hitossa sen tuntee se jota kohtaan ollaan julma !
Ihminen tuntee aina sen millainen toinen ihminen on hänelle ; hän tuntee iloa kun toinen on hänelle hyvä ja kiva, hän tuntee surua kun toinen on välinpitämätön ja huomioimaton, hän tuntee murhetta julmuudesta mitä toinen osoittaa hänelle.
Ne kaksi tietävät, meidän ei kannata sen kummemmin arvioida eikä kyseenalaistaa. Mutta - ihminen tuntee, aina.
ihme skeidaa ... jollei ole julma niin miten sen voi tuntea julmana ??? älä mieti liikaa muiden juttuja.
Tämä on niin sairasta. Järkyttävää. Vastaat täysin tuntematta ihmistä. On sairasta jos luulee täällä vastaavansa oikealle ihmiselle. Jos ei ole mitään tunnisteita. Älä hyvä ihminen usko näihin, täällähän sekoaa.
Usko pois, mutta normitallaaja voi vain arvailla kuka missäkin kirjoittaa. Eikä arvailukaan aina kannata. Harva on meedio tai atk- taituri :/
Olla ihminen ihmiselle, oikea ihminen oikealle ihmiselle.
Pieni mut tärkeä toive kyllä.. Sitä minäkin toivoisin..
En ole pitänyt häntä kenenäkään muuna..
Hän on sellainen lutuinen nallekarhu.. Suloinen..
Minusta vain tuntuu et hän on suuttunut minulle jostakin..
Ainakin viikonloppuisten viestien perusteella. En tiedä luinko sit ihan oikeita viestejä/kenen viestejä luin täältä.. Mutta kuitenkin..
Myönnän sen et olen vähän ihastunut erääseen toiseenkin mieheen.. En vain tiedä hänestäkään sen kummemmin juuri mitään. Sen verran tuore tapaus on..
Siinä syy miksen hoitanut sitä asiaa (eli sitä yhteystietoasiaa) viime viikolla.. Toisaalta tuli sellainenkin tunne ettei hän (siis lutuinen nallekarhu) välttämättä halua niitä yhteystietojani.. Ja se tunne tuli jo aiemmin..
Että en ole vielä häntä unohtanut enkä täysin luovuttanut.. Mutta ymmärrän sen jos hän ei hyväksy tätä tilannetta.. Siis sitä et en ole ihan varma mistään.. Omista tunteistanikaan.. Helpottaisi paljon jos voisi jutella nenätysten.. Sit varmaan osais sanoa jo paremmin jotain.. Hänkin on sen verran tuntematon minulle..
Olen sit kirjoittanut tällä samalla nimimerkillä esim. tuolla Ikävä-palstalla siinä ketjussa joka alkaa et 'Mikä nyt on.. Onko kuumetta tms.?'.
(Ja tämä on eka viestini näille palstoille tänään.. Ja ainoaksi jääkin, ainakin toistaiseksi.)
Täsmennyksenä..
Nuo ajatukset meni sit sellaiselle miehelle johon ihastuin elokuussa.
(Ja tuo toinen tapaus on vielä uudempi..) Enkä vertaa heitä.. Olisi halunnut laittaa tähän ollenkaan tuota mut kun täällä on kaikenlaisia kirjoittelijoita niin siksi..
Hohhoijaa! Vaikea arvata kuka tämä uusi ihastus on :))
Jaa.. No mistäs sinä sen sit arvaisit? Sen kun höpötät vaan..
Taidat olla herkästi ihastuvaa tyyppiä. :))
"Viikonloppuisten viestien perusteella". Kuvitteletko, että kaikki ihastuksesi kirjoittelevat täällä? Veikkaan, ettei yksikään.
No en siitä tiedä.. Toinen vain sattui juuri muuttamaan toiselle paikkakunnalle silloin elo-syyskuussa. Ja tuon toisen näin sit viime viikolla. En sanoisi niinkään et herkästi ihastuvaa tyyppiä.. Olen vain ollut sinkkuna jo sen verran pitkään et ehkä sitä haluaisi jotain jo elämäänsä.. Ehkä jonkun miehen..
Ne kuvittele mitään.. Anonyyminähän täällä kaikki kirjoittelevat.
Unohtui..
Ja ehkä epätietoisuuskin on yksi tekijä.. Kun ei ole yhteystietoja eikä tunne toista niin tekee sit jonkun/joidenkin asioiden perusteella niitä johtopäätöksiä.
Vielä..
Ja tyhmäähän se on tehdä näiden sivujen perusteella ainakaan niitä johtopäätöksiä. Ei täällä voi tietää kuka kirjoittaa mitäkin. Ja sit on vielä ne jotka vain pelleilee täällä toisten kustannuksella.
Jatkan vaikkapa tähän et..
Ehkä tämä tästä vielä iloksi muuttuu.. Ainakin haluan uskoa niin.. Tämä palstailu ei paljon auta asiaa..
Mutta.. Kaunista unta hänelle sit kun sen aika on.. :)
Unohtui..
En ole sit kirjoittanut tänään näille palstoille muualle kuin tähän ketjuun.. Ja muutaman sellaisen kommentin kahteen ketjuun et 'Ei ole sit minulta tuo viesti.' (jotka nekin tällä palstalla).
Mutta öitä..
Oikein. Anna sille naiselle tilaisuus. Jokainen ansaitsee tulla kohdatuksi omana itsenään, eikä hänellä pidä maksattaa niitä vääryyksiä, mitä joku muu teki.
Aloitus meni miehelle.
Joskus ei myöskään osaa reagoida heti toisen sanomisiin ja vasta jälkeenpäin tulee mieleen mitä olisi pitänyt sanoa. Se ei tarkoita sitä, etteikö siitä ihmisestä eroon pääsis, vaikka kuuntelisi mitä sillä on sanottavaa asioista.
Mulle sanottiin et on uudet kuviot ja painu sinne mistä pippuri kasvaa, mut samalla et kuitenkin pitäs tehdä muutoksia. Mitä ihmettä?