Outoa lukea viestejäsi

Kun ei tiedä tarkalleen kenelle ne menevät. No en jaksa vaivata niillä päätäni, pakko yrittää muutenkin pitää se enemmän kasassa.
2149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Siis huomasin hänen nimensä, ennenkuin joku alkaa kettuilla.

Äänestä

Jos ne viestit on sulle tulleet, ne on todennäköisesti sulle.

Mutta jos luulet täällä jonkun tunnistavasi, luulet vaan. Täällä voi tosiaan joillain mennä pää sekaisin kun kuvittelevat viestejä itselleen tarkoitetuiksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ilmassa leijuja.. kirjoitti:

Kun ei tiedä tarkalleen kenelle ne menevät. No en jaksa vaivata niillä päätäni, pakko yrittää muutenkin pitää se enemmän kasassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu