Abu Dhabi shopping

Moonaeeva

Hei,
Mitkä ovatkaan Abu Dhabin parhaat ostosmahollisuudet (ostoskeskukset ja soukit) ? Lähinnä merkkimerkkivaatteet, korut sekä aidot matot kiinnostavat.
Entäs parhaat rannat ?
Kiitokset etukäteen asiallisista vastauksista !

4

451

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pian mennään

      Olisin itsekin kiinnostunut samoista asioista, mutta eipä näytä olevan kommentteja. Maaliskuussa on tarkoitus yöpyä myös Abu Dhabissa.
      Kiinnostaisi myös, että minkälainen on Abu Dhabin rantakatu, löytyykö sieltä myös kauppoja, vai onko pelkkä autobaana ja sen vieressä kävelytie?

    • DubaiF

      Kuukausi sitten kävin päivän abu dhabissa mutta oikeastaan muualla en käynyt kun Marina Centerissä,joka on prisman tyylinen paikka.Eipä se vedä vertoja dubai mallille jossa kävin myös:)

    • Ville Kille

      Rantakatu on parasta kaupungissa Ja ostoksille kannattaa menna Dubaihin.

    • pari vuotta sitten

      Marina Shopping Center ei todellakaan ole mikään Prisma vaan valtavan iso ja kunnollinen, hieno kauppakeskus useine merkkiliikkeineen ja ravintoloineen, muistaakseni siellä oli luistinratakin, Ikea etc... eli DubaiF on varmaankin käynyt jossain ihan toisaalla!? Marinan lisäksi toinen isompi kauppakeskus löytyy Abu Dhabin "vastakkaiselta puolelta", en nyt muista nimeä. Vanha souk-alue on sieltä keskustasta purettu pois ja sen tilalle rakennetaan jotain uutta, saattaa olla jo valmiinakin. Keskustan kauppakaduilla on tietysti myös liikkeitä mutta Marinaa voisi suositella ainakin jos aikaa on vain vähän.
      rantakatu Corniche on ehkä viitisen km pitkä ja soveltuu hyvin kävelyyn, lenkkeilyyn tai vaikka pyöräilyyn, mutta kauppoja ei sen varrella ole. rantakadun varrelta löytyy kohtalaisen hyvä yleinen uimaranta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      10
      5406
    2. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      87
      2926
    3. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      46
      2812
    4. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      25
      2191
    5. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      49
      2183
    6. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      13
      2170
    7. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      44
      2042
    8. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa -kaudesta

      Unelmia Italiassa -sarja on ollut supersuosittu ja uutta kautta on odotettu. Nyt on tullut se aika, että TV-katsojat pää
      Tv-sarjat
      7
      1903
    9. Lähtisitkö Erikoisjoukot-leirille? Yksi kokelas paljastaa karun totuuden kulissien takaa

      Erikoisjoukot realityssä kokelaat kohtaavat omat henkiset ja fyysiset rajansa. Nyt yksi kokelas paljastaa karun totuuden
      Tv-sarjat
      17
      1831
    10. Salatut elämät: Lola Odusoga -paljastus - Tämä suosii tiettyjä Salkkarit-faneja!

      Salatut elämät vetää katsojia tv-ruudun äärelle jaksosta, kaudesta ja vuodesta toiseen. Tähän mennessä sarjaa on nähty j
      Salatut elämät
      7
      1831
    Aihe