Mitä ääntä "virallinen kirkko kuuntelee,,,Jeesus on oikea paimen, sitä ääntä pitää kuunnella,,,Ilman Jeesusta ei pääsee siihen asemaan/paikkaan, johon ihminen kuuluu.
Seurakunnan kuuluu viedä ilosanomaaa kaikille,pelastusta ihmisille, niin muslimeille ja hinduille, ja mitä uskontoja niitä on sitten on,,..ei "veljeillä," ja hyväksyä syntiä, paranuksen tekoa tarvitsee Suomen kansa.
siis järkytävää että ei puhuta Raamatun arvovallasta! Kun mäkiset& muut ovat äänessä,,, ja Jumalanpelko puutuu,.
Moniääninen kirkko!?
8
56
Vastaukset
Jeesus on paimen ja Hänen sanomaansa me viemme. Emme yhdenkään ihmisen, vaan Kristuksen sanomaa Jumalan armosta - kaikille, juuri kuten sanot.
Pappi Sonja- Onnimanninen
Kai sitä nyt vähän Mäkisenkin sanomisia viedään eteenpäin ;)
- Kerronha se
Koska Jeesus valtuutti sinut omaan hommaansa, vai asettiko sinut virkasi valkeuden enkeli: 2 Kor.11:13-15 ?
- Kristinuskon kirja.
Pappi Sonja !
Nyt kyllä kirjoitat aivan lööperiä. Keihin te kaikki papit viittaatte kirjoituksissanne, lausunnoissanne, ette Jeesuksen sanomaan, vaan kaikkien muiden ihmisten sanomiin, jotka kristinuskon rakentajat Raamatun tehdessään ovat allekirjoittaneet.
Parempi kuin ei vastaa, kuin olla epärehellinen !
En kylläkään ihmettele lausuntoasi. Sonja sanoi :
Jeesus on paimen ja Hänen sanomaansa me viemme. Emme yhdenkään ihmisen, vaan Kristuksen sanomaa Jumalan armosta - kaikille, juuri kuten sanot.
____________
On jo aiemmin todistettu , että teidän on pakko puhua täällä mitä mäkinen
määrää tai on puhunut.
Tällä viittaan Sami Kallioisen lausuntoon työhön ohjauksestanne.
Eli mäisen suuntaan kumarratte ja Jeesuksen suuntaan pyllistätte.
Voihan homoteologia.
- Tulin uteliaaksi
Minua alkoi kiinnostaa, mitä sanoit aksu:
"Ilman Jeesusta ei pääse siihen asemaan/paikkaan, johon ihminen kuuluu. "
Mitä se käytännössä tarkoittaa, koska kuitenkin uskon Kristukseen ja en omasta mielestäni ole siinä paikassa, johon kuulun. Pappi Sonja, sunkaltaisia kirkon johto tarvitsee,,Siunausta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1825097Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813646SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun233069SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt602692Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers72375SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412306Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1032253Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?292107Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan752095Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja922049
