Vaimo kuuntelee Vaeltajan kertomuksia, mutta mie en oikein usko niihin ihmeisiin, joita siellä tapahtuu alvariinsa. Joku sanoo, että ne on ihan täyttä
totta ja taitaa vaimokin uskoa niihin.
totta ja taitaa vaimokin uskoa niihin.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Uskossa lienee onni olla, uskon.
Oma tahto saa aikaan ihmeitä, jos jaksaa, ja on mahdollista.
.
Kuuntelin juuri Vaeltajan kertomuksia äänikirjana Kalle Holmbergin lukemana. Onkohan mikään kirja koskaan tuottanut minulle niin paljon iloa kuin tämä?
Mistä nuo kertomukset kertovat?
Vaeltajan kertomukset -kirjassa kerrotaan sydämen rukouksen vaikutuksesta kolmella tasolla: hengessä, tunteissa ja ymmärryksessä.
Seuroissa olen nähdyt yhteisrukoustilanteessa ihmisten vaipuvan transsimaiseen tilaan, on alkanut kuulua rukoilijoiden taholta muminaa ääntelyä väittävät sen olevan kielillä puhumista, kannattaa kiertää näitä tilaisuuksia jollei ole jo pöpi.