Mielenkiintoinen kirja

Näinkö meille käy

Tuttavani on kirjoittanut mielenkiintoisen kirjan. Suosittelen nykyisenän aikana, kun Amerikassakin on herätty kapinoimaan rahamiesten kadulle.

http://www.mikonkirjat.fi/

2

296

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Utelias.

      Mistä se kirja kertoo?

      • Siitähän se

        Se kertoo ajasta, jotä kohti tässä näköjään ollaan kovaa vauhtia menossa. Rikkaat rikastuu kiihtyvällä nopeudella ja köyhät heitetään lopulta kokonaan oman onnensa nojaan yhteiskunnan ulkopuolelle. Niinhän se on jo pitemmän aikaa ollut, että tappiot ovat yhteisiä, mutta voitot yksityisiä. Pankit pelastetaan, vaikka minkälaisten mokien jälkeen, yksityiselle ihmiselle tai pienyritykselle ei armoa anneta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      46
      892
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      14
      763
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      488
      761
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      45
      672
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      41
      624
    6. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      576
    7. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      32
      543
    8. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      520
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      164
      503
    10. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      44
      470
    Aihe