Luottamus takaisin?

Nainen minäkin

Mieheni petti minua kun seurustelimme. En tiennyt siitä yhtään mitään. Kun tapahtumasta oli kulunut vuosi hän kertoi sen. Asuimme jo silloin yhdessä. Asia tuli kuin salama kirkkaalta taivaalta. Sovimme asian ja jatkoimme elämäämme. Olen jo tavallaan päässyt asian yli. . Nyt tapahtuneesta on kulunut jo 3v ja silti välillä se putkahtaa mieleeni. Emme puhu asiasta koska soivimme että kerralla puhutaan ja joka väliin sitä ei vedetä. En vaan luota häneen yhtään. Tiedän että pitäisi unohtaa ja antaa asian jo olla. Nyt kysynkin voinko saada luottamusta koskaan takaisin? Onko kellään kokemusta? Toivoisin oikeita vastauksia.

4

451

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Luottamuksen voi saada takaisin. Nopeesti se ei tapahdu, mutta mahdollista se on.
      Jotta sen voisi saavuttaa, täytyy vanhat ja kipeät asiat käydä kokonaisuudessaan rehellisesti läpi.

    • Kun viidennen siiderin juotua sait, niin karjaisit ilmanmuuta: että LUOTTAMUS TAKAISIN!

    • selvä peli ja pyy

      Suurin luottamuksen osoitus on kertoa toiselle jotain noin suurta ja uskoa että toinen pysyy rinnalla. Hän katuu ja kertoi kun näin kävi. Tavallaan samalla kertoi ettei niin tule ikinä käymään ja jos kävisikin niin kertoisi myös silloin.

      Ole huoleti. :)

      • Pettyy

        Et ikinä tulee luottamaan sun miehestä. Anteeksi pystyy antaa, muttei se päästä ikinä lähe. Mulla on melko sama juttu. Miehet pettää ja pettää. Jos on eka kertaa niin tulee toinen ja kolmaskin. Elämä on elämä


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      162
      2938
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      284
      2620
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      68
      1741
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      43
      1628
    5. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      38
      1520
    6. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1276
    7. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      110
      1194
    8. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      14
      1154
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      350
      1075
    10. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1063
    Aihe