Mieheni petti minua kun seurustelimme. En tiennyt siitä yhtään mitään. Kun tapahtumasta oli kulunut vuosi hän kertoi sen. Asuimme jo silloin yhdessä. Asia tuli kuin salama kirkkaalta taivaalta. Sovimme asian ja jatkoimme elämäämme. Olen jo tavallaan päässyt asian yli. . Nyt tapahtuneesta on kulunut jo 3v ja silti välillä se putkahtaa mieleeni. Emme puhu asiasta koska soivimme että kerralla puhutaan ja joka väliin sitä ei vedetä. En vaan luota häneen yhtään. Tiedän että pitäisi unohtaa ja antaa asian jo olla. Nyt kysynkin voinko saada luottamusta koskaan takaisin? Onko kellään kokemusta? Toivoisin oikeita vastauksia.
Luottamus takaisin?
4
468
Vastaukset
Luottamuksen voi saada takaisin. Nopeesti se ei tapahdu, mutta mahdollista se on.
Jotta sen voisi saavuttaa, täytyy vanhat ja kipeät asiat käydä kokonaisuudessaan rehellisesti läpi.Kun viidennen siiderin juotua sait, niin karjaisit ilmanmuuta: että LUOTTAMUS TAKAISIN!
- selvä peli ja pyy
Suurin luottamuksen osoitus on kertoa toiselle jotain noin suurta ja uskoa että toinen pysyy rinnalla. Hän katuu ja kertoi kun näin kävi. Tavallaan samalla kertoi ettei niin tule ikinä käymään ja jos kävisikin niin kertoisi myös silloin.
Ole huoleti. :)- Pettyy
Et ikinä tulee luottamaan sun miehestä. Anteeksi pystyy antaa, muttei se päästä ikinä lähe. Mulla on melko sama juttu. Miehet pettää ja pettää. Jos on eka kertaa niin tulee toinen ja kolmaskin. Elämä on elämä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1054094Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv572318Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?741600Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko51054- 66844
- 21803
- 39782
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu117778Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.49748- 62748