Lupasin vaieta ja tein niin

Nainen S

Pari vuotta olen ollut hiljaa. Pidän aina lupaukseni. Mutta sinä et.

3

253

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nyt se

      turpa sitten aukes, parin vuoden hiljaisuuden jälkeen.

    • 294823667

      Kuka sanoi että mä lupasin teille sillo keskiviikkona?
      Ja taas sä mietit mua ja menneitä. Ihan oikeesti OONKO mä pyytänyt sua olemaan hiljaa? Oon pyytänyt puhumaan suoraan.
      En tiiä menneistä oonko luvannut sulle jotai, että lupaan yrittää ja sanoo ja olla luottamuksen arvonen jatkossa, kun miusta puhuttiin. Minähän en menneitä katso, enää ja oon tän sanonut. Voit pitää lupauksesi ja vaieta mutta, mä en oo niin sulta pyytänyt! Et tiedä mitä lupaukseni jälkeen tapahtui tai sitä ennen.
      Onko mulla mitään syytä pitää mun lupauksia teille kun epäilys herää jo ennen. Mua ei kiitetä yhtään mistään. Teot merkkaa tännepäin ainoastaan. En mä luota suhun muutenkaan tai keneenkään siellä, ja en ala olla mieliksi.

    • Huh. Olla hiljaa ahdistuksestaan ja tunteistaan 2 vuotta. Kyllä sellaisessa liemessä jo ihan sitruunaksi muuttuu...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      79
      4578
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3813
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      160
      3566
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      51
      2030
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1259
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1088
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      138
      1024
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      953
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      27
      872
    Aihe