Muistatko vielä mitä höpistiin

Mitä sanoit mulle? Mitä olisit halunnut sanoa tai mitä jätit sanomatta?
391242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 39

Vanhimmat

Me höpötetään niin paljon, etten edes muista mitä viimeksi. :D

Äänestä

Taisin mainita jotain autosta... Olisin halunnu sanoa, että ollaan yhteyksissä ja ikävä tulee, mutta jätin sanomatta...

Äänestä
  • Missäs päin tää N höpisee??

    Äänestä

  • 5 tähteä?? kirjoitti:

    Missäs päin tää N höpisee??

    Täällä kylmässä pohjolassa. :)

    Äänestä

  • ViisitähtineN kirjoitti:

    Täällä kylmässä pohjolassa. :)

    laplandiassa? Ootkos istunut pukin polvella:)? sen valkoparran;))

    Äänestä

  • tähdet,,tähdet kirjoitti:

    laplandiassa? Ootkos istunut pukin polvella:)? sen valkoparran;))

    Viimeksi lapsena istunut pukin polvella, ei taitais enää kärsiä siihen istua :) Tavannut olen kyllä aikuisiälläkin ihan ihka oikean Joulupukin ;) Vieressä mulla istunut yksi vähän "tonttu" mies joka ei tuntunu tajuavan, että tykkään siitä...

    Äänestä

  • oletko ollut muhoksen suunnalla tässä lähiaikoina? minulta katosi nainen sieltä ja sitä kuumeisesti koetan nyt etsiä.

    Äänestä

Muistan jokaisen käymämme sananvaihdon. Jokaisen. Ja niitä ei ole kuin muutama.

Äänestä

  • jokaisen asian mistä ollaan puhuttu, niitä ei ole montaa kertaa... muista myös kun ekan kerran puhuttiin miltei sana sanalta.

    Äänestä

Puhuttiin työasioista, mun flunssasta ja siitä kuinka olit ottanut viiniä.

Äänestä

...kaikkea jonninjoutavaa, mutta mitä olisin halunnut hänelle sanoa....hmm...
Että hän (mies) voisi ehkä olla vähän rohkeampi kanssani...Viihdyn hänen seurassaan, haluaisin enemmänkin kuin ystävyyttä, mutta hän ei rohkaise muuhun.
Haluaisin myös kertoa, että hänen seurassaan minulla on turvallinen olo:)

Äänestä

Olisin halunnut sanoa että rakastan, mutta juuttui kurkkuun suuri tunne....

Äänestä

Että milloin nähdään seuraavan kerran.
No ne oli sitte siinä.Ääneen lausutut sanat.
Sen jälkeen tulikin romahdus ja

Äänestä

toki..muistatko sinä?

Äänestä

muistan,kanssasi oli niin mukavaa jutella.jätin sanomatta,että pidän susta.olisin halunnut kysyä,että nähdäänhän me vielä?
tunnen kyllä sua kohtaan enemmänkin,mutta näin aluksi olisi voinut noilla mennä...

Äänestä
  • Noo..miksi et kysynyt että nähdäänkö? ..:) Kanssasi oli kiva viettää ne tunnit ennen nukkumaamenoa..kun aamulla piti aikaisin nousta ja lähteä seuraavana päivänä..huokaus..tottakai olis kiva nähdä vielä..jos olet se kiva mies!

    Äänestä

  • Jos sen kysymyksen tai toiveen jättää esittämättä, niin millaisia johtopäätöksiä siitä toinen tekee (jos ei ole ajatusten lukija)...?

    Äänestä

  • juttusilla kirjoitti:

    Jos sen kysymyksen tai toiveen jättää esittämättä, niin millaisia johtopäätöksiä siitä toinen tekee (jos ei ole ajatusten lukija)...?

    noin kun ajattelee,niin taas herää toivo.....ehkä hän sittenkin välittää?jospa nykyinen epäselvä tilanne olisi toisenlainen JOS olisi itse saanut sanottua jotain tärkeää. ja ikävä olisi helpompi kestää.....
    voi kun se olisikin vain sellaisesta kiinni! toivon taas ihan hurjan paljon että hän välittäisi,vaikken tiedä onko se täysin turhaa.rukoilen ettei ole,ei tässä enää muutakaan voi.

    Äänestä

äsh,siis en vastannut ed.vaan itsekseni höpisen ja haaveilen....

Äänestä
  • Miksi et saanut kysyttyä...?Ujousko? Entäs seuraavana päivänä?...

    Äänestä

  • minä jkl kirjoitti:

    Miksi et saanut kysyttyä...?Ujousko? Entäs seuraavana päivänä?...

    niin siis olen nainen joka ei saanut kysyttyä mitään eikä oikein sanottuakaan mitään tärkeää,ujouden takia juurikin. p...kele että siitä on harmia : \

    Äänestä

Muistan paljonkin, nyt se kaikki vaan tuntuu valheelta.

Äänestä

se kuuma karju! kysyi multa tahonko ottaa saparosta kii,,,mä oisin tahtonu, mut juoksin karkuun

Äänestä

Muistan kaikki "merkitykselliset" keskustelut, sitä yhtä kertaa lukuunottamatta... Sanasi pyörivät mielessäni, en millään kykene ymmärtämään niitä. Haluaisin kyllä, muttei vaan onnistu. Oisko niin, että järki ja tunteet puhuu nyt erikieltä niin mulla ko sullaki, vaiko sittenki vain mulla?? Jonkun tulkin tähän kai tarvitsisi, keltähän kysyis neuvoa?

Äänestä

Sanoin ,että minun tulee Sinua ikävä ja niinhän kävikin,mutta en arvannut ,että loppuelämäkseni...

Äänestä

Sinä MIES Vonkasit seksiä...et saanut ja petyit..elämä on...

Äänestä

Kaikki jutut on muistissani...en ollut niin töttöröö-kondiksessa...

Äänestä

Sua paleli muistaakseni kun käveltiin kadulla.

Tai sitten mulla on taas ailahteleva muisti. Saatettiin puhua muustakin ennenkuin meidän tiet erosi. :)

Monta asiaa jäi sanomatta sulle, mm. kuinka suunnattoman ikävä mulla oli sua ja kuinka sä oot kaikista tähän mennessä vastaantulleista ihmisistä se tärkein mulle.

Äänestä

moi ja huomenta

Äänestä

Muisti pätkii olin vähän humalassa

harmitaa kun se kolmas pyörä oli mukana sotkemassa patkaa olisin halunut sanoa vaikka ja mitä sinulle se kolmas osapuoli sekotti vähän pakkaa siinä etten oikein saanut sinuun yhteytä yhtähyvin kuin viimekerralla sain se jäi häiritseen


sen muistan että pyysin sulta anteeksi jossainvaiheessa iltaa en uskalla ottaa yhteyttä kun en muista satuko sinäiltana jotain muuta et oisin loukannut sua

toivoisin et oisin kertonut edes jotain että tiedät sen että välitän sinusta oikeasti

Äänestä

oisko tää viestiketju pohjois pohjanmaalta ja olis tavattu pe ja la välisenä yönä eräässä kuppilassa.

Äänestä

En muista mut varmaan se liittyi jotenkin salasanoihin ja/tai tunnuksiin.. Veikkaisin..
En vielä silloin mitään sen kummempaa mut myöhemmin kyllä.. Ja varsinkin nyt..
Ehkä et kaipaan.. Ja et olet tärkeä..Vaikka muuten aika tietämätön olenkin kaikesta. Mutta.. Näillä mennään..
Olen sit kirjoittanut tällä samalla nimimerkillä siinä ketjussa joka alkaa et 'Pieni toive..' joka on tuolla Järki ja tunteet-palstalla. Ja tämä on minulta eka viesti näille palstoille tänään.. Ja ainoaksi jääkin, ainakin toistaiseksi.

Äänestä
  • Vielä..
    Tulin toivottamaan hänelle kaunista unta.. Meinasi unohtua..
    On ollut vähän epäröivät fiilikset kieltämättä kun kaikki on jotenkin niin arvailujen varassa. Se tekee tästä aika hankalaa.. Mut ei kai auta kuin luottaa johonkin..
    Minulta ei ole sit muita viestejä näille palstoille tänään (eli tiistaista tähän saakka) kuin nämä 2 ja 1 siinä ketjussa jossa kysellään et mikä vaatekappale olisit.. Eikä niitä enempää tulekaan.

    Äänestä

Koitan painaa aina kaiken mitä sanot mieleeni, jotta tietäisin mistä pidät ja miten ajattelet ja jotta tietäisin miten ilahduttaa sinua.

Tosin aina joskus vain unohdun tuijottelemaan sinua sanojesi soljuessa ohitseni. Olet niin kaunis.

Äänestä

Muistan minä
Kerroin pelkääväni sinun vievän sydämeni
sen oikeastaan halusinkin sinulle sanoa.
Sen jätin sanomatta, että olit sen vienyt jo ensi hetkestä .

:) sekava sepustus

Äänestä

Täytyy myöntää, että viime kerran jutuista en muista juurikaan mitään, tärkeää ainakaan. Vaikka en jännitä enkä pelkää niin 'jännitin' ja 'pelkäsin' niin prkl:sti enkä jaksanut tajuta, mikä sai mut tulemaan ... Enkä käsitä vieläkään.

Sinä puhuit ystävyydestä ja kaveruudesta jotain, mikä meni ohi, mutta tarkoitti varmaan, että muuta ei ole luvassa.

Äänestä

Siitä mirristä joka ei ole saanut silityksiä pitkään pitkään aikaan

Äänestä

viisitähtinenN: olitko kenties muhoksella minulla jäi juttu kyllä kesken yhden mukavan naisen kanssa ja sitä nyt epätoivoisesti koitan metsästää, sanotaan et ehkä kemiat kohtasi kerralla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


viimeksi? kirjoitti:

Mitä sanoit mulle? Mitä olisit halunnut sanoa tai mitä jätit sanomatta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu