Mitä sanoit mulle? Mitä olisit halunnut sanoa tai mitä jätit sanomatta?
Muistatko vielä mitä höpistiin
39
1209
Vastaukset
- Moi..
Me höpötetään niin paljon, etten edes muista mitä viimeksi. :D
- ViisitähtineN
Taisin mainita jotain autosta... Olisin halunnu sanoa, että ollaan yhteyksissä ja ikävä tulee, mutta jätin sanomatta...
- 5 tähteä??
Missäs päin tää N höpisee??
- ViisitähtineN
5 tähteä?? kirjoitti:
Missäs päin tää N höpisee??
Täällä kylmässä pohjolassa. :)
- tähdet,,tähdet
ViisitähtineN kirjoitti:
Täällä kylmässä pohjolassa. :)
laplandiassa? Ootkos istunut pukin polvella:)? sen valkoparran;))
- ViisitähtineN
tähdet,,tähdet kirjoitti:
laplandiassa? Ootkos istunut pukin polvella:)? sen valkoparran;))
Viimeksi lapsena istunut pukin polvella, ei taitais enää kärsiä siihen istua :) Tavannut olen kyllä aikuisiälläkin ihan ihka oikean Joulupukin ;) Vieressä mulla istunut yksi vähän "tonttu" mies joka ei tuntunu tajuavan, että tykkään siitä...
oletko ollut muhoksen suunnalla tässä lähiaikoina? minulta katosi nainen sieltä ja sitä kuumeisesti koetan nyt etsiä.
- .
Muistan jokaisen käymämme sananvaihdon. Jokaisen. Ja niitä ei ole kuin muutama.
- mä muista myös
jokaisen asian mistä ollaan puhuttu, niitä ei ole montaa kertaa... muista myös kun ekan kerran puhuttiin miltei sana sanalta.
- .-.
Puhuttiin työasioista, mun flunssasta ja siitä kuinka olit ottanut viiniä.
- Sanoin..
...kaikkea jonninjoutavaa, mutta mitä olisin halunnut hänelle sanoa....hmm...
Että hän (mies) voisi ehkä olla vähän rohkeampi kanssani...Viihdyn hänen seurassaan, haluaisin enemmänkin kuin ystävyyttä, mutta hän ei rohkaise muuhun.
Haluaisin myös kertoa, että hänen seurassaan minulla on turvallinen olo:) - lk.....
Olisin halunnut sanoa että rakastan, mutta juuttui kurkkuun suuri tunne....
- hiljaisuus...
Että milloin nähdään seuraavan kerran.
No ne oli sitte siinä.Ääneen lausutut sanat.
Sen jälkeen tulikin romahdus ja - reissunainen yx
toki..muistatko sinä?
- tottakai....
muistan,kanssasi oli niin mukavaa jutella.jätin sanomatta,että pidän susta.olisin halunnut kysyä,että nähdäänhän me vielä?
tunnen kyllä sua kohtaan enemmänkin,mutta näin aluksi olisi voinut noilla mennä...- 4 krs
Noo..miksi et kysynyt että nähdäänkö? ..:) Kanssasi oli kiva viettää ne tunnit ennen nukkumaamenoa..kun aamulla piti aikaisin nousta ja lähteä seuraavana päivänä..huokaus..tottakai olis kiva nähdä vielä..jos olet se kiva mies!
- juttusilla
Jos sen kysymyksen tai toiveen jättää esittämättä, niin millaisia johtopäätöksiä siitä toinen tekee (jos ei ole ajatusten lukija)...?
- niinpä.......
juttusilla kirjoitti:
Jos sen kysymyksen tai toiveen jättää esittämättä, niin millaisia johtopäätöksiä siitä toinen tekee (jos ei ole ajatusten lukija)...?
noin kun ajattelee,niin taas herää toivo.....ehkä hän sittenkin välittää?jospa nykyinen epäselvä tilanne olisi toisenlainen JOS olisi itse saanut sanottua jotain tärkeää. ja ikävä olisi helpompi kestää.....
voi kun se olisikin vain sellaisesta kiinni! toivon taas ihan hurjan paljon että hän välittäisi,vaikken tiedä onko se täysin turhaa.rukoilen ettei ole,ei tässä enää muutakaan voi.
- tottakai...
äsh,siis en vastannut ed.vaan itsekseni höpisen ja haaveilen....
- minä jkl
Miksi et saanut kysyttyä...?Ujousko? Entäs seuraavana päivänä?...
- tottakai...
minä jkl kirjoitti:
Miksi et saanut kysyttyä...?Ujousko? Entäs seuraavana päivänä?...
niin siis olen nainen joka ei saanut kysyttyä mitään eikä oikein sanottuakaan mitään tärkeää,ujouden takia juurikin. p...kele että siitä on harmia : \
- mennyttä-
Muistan paljonkin, nyt se kaikki vaan tuntuu valheelta.
- tyttö---> tyhmä
se kuuma karju! kysyi multa tahonko ottaa saparosta kii,,,mä oisin tahtonu, mut juoksin karkuun
- apua tarvitseva
Muistan kaikki "merkitykselliset" keskustelut, sitä yhtä kertaa lukuunottamatta... Sanasi pyörivät mielessäni, en millään kykene ymmärtämään niitä. Haluaisin kyllä, muttei vaan onnistu. Oisko niin, että järki ja tunteet puhuu nyt erikieltä niin mulla ko sullaki, vaiko sittenki vain mulla?? Jonkun tulkin tähän kai tarvitsisi, keltähän kysyis neuvoa?
- Yksi monista
Sanoin ,että minun tulee Sinua ikävä ja niinhän kävikin,mutta en arvannut ,että loppuelämäkseni...
- kaunotar 10+
Sinä MIES Vonkasit seksiä...et saanut ja petyit..elämä on...
- ei hävetä yhtään
Kaikki jutut on muistissani...en ollut niin töttöröö-kondiksessa...
- se yks..
Sua paleli muistaakseni kun käveltiin kadulla.
Tai sitten mulla on taas ailahteleva muisti. Saatettiin puhua muustakin ennenkuin meidän tiet erosi. :)
Monta asiaa jäi sanomatta sulle, mm. kuinka suunnattoman ikävä mulla oli sua ja kuinka sä oot kaikista tähän mennessä vastaantulleista ihmisistä se tärkein mulle. - muistan
moi ja huomenta
- pörröpää pju
Muisti pätkii olin vähän humalassa
harmitaa kun se kolmas pyörä oli mukana sotkemassa patkaa olisin halunut sanoa vaikka ja mitä sinulle se kolmas osapuoli sekotti vähän pakkaa siinä etten oikein saanut sinuun yhteytä yhtähyvin kuin viimekerralla sain se jäi häiritseen
sen muistan että pyysin sulta anteeksi jossainvaiheessa iltaa en uskalla ottaa yhteyttä kun en muista satuko sinäiltana jotain muuta et oisin loukannut sua
toivoisin et oisin kertonut edes jotain että tiedät sen että välitän sinusta oikeasti oisko tää viestiketju pohjois pohjanmaalta ja olis tavattu pe ja la välisenä yönä eräässä kuppilassa.
- Niin..
En muista mut varmaan se liittyi jotenkin salasanoihin ja/tai tunnuksiin.. Veikkaisin..
En vielä silloin mitään sen kummempaa mut myöhemmin kyllä.. Ja varsinkin nyt..
Ehkä et kaipaan.. Ja et olet tärkeä..Vaikka muuten aika tietämätön olenkin kaikesta. Mutta.. Näillä mennään..
Olen sit kirjoittanut tällä samalla nimimerkillä siinä ketjussa joka alkaa et 'Pieni toive..' joka on tuolla Järki ja tunteet-palstalla. Ja tämä on minulta eka viesti näille palstoille tänään.. Ja ainoaksi jääkin, ainakin toistaiseksi.- Niin..
Vielä..
Tulin toivottamaan hänelle kaunista unta.. Meinasi unohtua..
On ollut vähän epäröivät fiilikset kieltämättä kun kaikki on jotenkin niin arvailujen varassa. Se tekee tästä aika hankalaa.. Mut ei kai auta kuin luottaa johonkin..
Minulta ei ole sit muita viestejä näille palstoille tänään (eli tiistaista tähän saakka) kuin nämä 2 ja 1 siinä ketjussa jossa kysellään et mikä vaatekappale olisit.. Eikä niitä enempää tulekaan.
- <3
Koitan painaa aina kaiken mitä sanot mieleeni, jotta tietäisin mistä pidät ja miten ajattelet ja jotta tietäisin miten ilahduttaa sinua.
Tosin aina joskus vain unohdun tuijottelemaan sinua sanojesi soljuessa ohitseni. Olet niin kaunis. - * * * *
Muistan minä
Kerroin pelkääväni sinun vievän sydämeni
sen oikeastaan halusinkin sinulle sanoa.
Sen jätin sanomatta, että olit sen vienyt jo ensi hetkestä .
:) sekava sepustus - Elokuun kuutamolla
Täytyy myöntää, että viime kerran jutuista en muista juurikaan mitään, tärkeää ainakaan. Vaikka en jännitä enkä pelkää niin 'jännitin' ja 'pelkäsin' niin prkl:sti enkä jaksanut tajuta, mikä sai mut tulemaan ... Enkä käsitä vieläkään.
Sinä puhuit ystävyydestä ja kaveruudesta jotain, mikä meni ohi, mutta tarkoitti varmaan, että muuta ei ole luvassa. - miauuuuuuuuuuu
Siitä mirristä joka ei ole saanut silityksiä pitkään pitkään aikaan
viisitähtinenN: olitko kenties muhoksella minulla jäi juttu kyllä kesken yhden mukavan naisen kanssa ja sitä nyt epätoivoisesti koitan metsästää, sanotaan et ehkä kemiat kohtasi kerralla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1292083
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1051906Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?841679Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy661559Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M331212- 851202
Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm561152- 1101103
Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s471076Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet441023