Onko kenelläkään kertoa kokemuksia tai mistä mokomia saisi hankittua? Olen etsiskellyt infoa mutta Suomessa taitaa olla vähän turhan harvinaisia. :oo Kiinnostaa!
Sea Monkeys/meriapinat?
3
3427
Vastaukset
- Monkeygirl
Haluisin samaan kysymykseen vastausta
- Monkeygirl
Tuun tänne kyl 5v myöhäs mut mitäs siinä
- magiana
Riippuu haluatko välttämättä Sea monkey:ta kasvattaa. Artemioita nehän on ja niiden munia saa osteltu Suomesta akvaarioliikkeistä ja tilattu netistä. Sea monkeyt ovat lukemani perusteella hiukan erillaisia artemioita ja ilmeisesti kestävämpiä kuin muut. Niitä lähtisin etsiskelemään jenkkiläisistä nettikaupoista, Ebaystä oli ainakin noita Sea monkeyta saatavilla.
Artemioiden kasvatuksesta löytyy kyllä suomeksi monen moista tietoa, mutta pääsääntöisesti niitä kasvatetaan kaloille ruuaksi niin sieltä joukosta löytyy kaiken laisia väkerryksiä. Muutenkin parempia tuloksia saa hakukoneeseen kun hakusana on artemia (salina). Sea monkeyn munia kun ostelee paketin mukana tulee kaikki tarvittava, poikasruoka, jonkin sortin pieni kuppi näille äyriäisille ja ohjeetkin yleensä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741