Askolan Sale

Ex-Salelainen

Mulla menee kohta hermo ton kaupan kanssa. Joka saakelin päivä tiskit pullollaan -30% tuotteita eli vanhaksi meneviä, mut uusia onkin sit vaikeampi löytää. Kuinka vaikeeta voi olla tilata naturel kanaa, jossa ei siis ole marinadia, niin että se riittäisi kaikille asiakkaille? Miksi kurkut suomi 1lk olivat ihan pehmeitä jo valmiiksi? Miksi HeVi osastolla on usein ala-arvoisia tuotteita? Maidoissa menee usein päiväys seuraavana päivänä, jos ei haluu mitään laktoosittomia. Leivissä on monesti sama juttu. Pullonpalautuskone on ollut jo ties kuinka kauan hajalla.

Täytyy kai todeta, että ihan turhaa täällä märehtiä. paska mikä paska koko sale. Vien pulloni ja ostovoimani jonnekin muualle. Ongelma ratkaistu.

13

849

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 94494949

      Kaikki on kaupan vetäjästä kiinni.Olen useasti toivonut makkaratiskille jonkun muun kuin atrian kevyt lauantaita ja ei niin ei tule.Tuo atrian kevyt lauantaikin on tosi useasti loppu.
      Valikoimaa pitäisi vaihtaa,-30%tuotteet ei mene kaupaksi niin ne sivuun ja uutta tilalle!
      Reklamoi s-ketjulle asiasta.
      Voi kun tulisi kunnon k-kaupan väiski naapuriin...

    • niinpä niin katos

      hyvä k-kauppa lopetti,kun kauppiaat jäi eläkkeelle,tuskin tulee enää k-kauppaa siihen

      • ohhohhoohh

        "hyvä k-kauppa" ??????????????


      • HyväMissä

        HYVÄ k-kauppa. VOI ELÄMÄ. Siinä hyvässä k-kaupassa jauhelihakin oli niin vanhaa ettei kissakaan syönnyt. Tässä hyvässä k-kaupassa otettiin nakit paketista kun päivämäärä meni umpeen ja laitettiin irtomyyntiin.


      • kuullutkin
        HyväMissä kirjoitti:

        HYVÄ k-kauppa. VOI ELÄMÄ. Siinä hyvässä k-kaupassa jauhelihakin oli niin vanhaa ettei kissakaan syönnyt. Tässä hyvässä k-kaupassa otettiin nakit paketista kun päivämäärä meni umpeen ja laitettiin irtomyyntiin.

        Juuri näin.


    • Osk Hämeenmaa
      • KIITOS!

        Hyvä linkki. Tännehän ne kiitokset pitää lähettää.


    • pööpiliipi

      kallis kauppa, siskonmakkaraa ei juuri koskaan ole, sipulit pehmeitä, lakt piimät loppu ym

      kaupanväki on kuitenkin ok.

    • asiatonta kritiikkiä

      Kuuleppa, ihan turhaa nipotat! Noita -30%-tuotteita on joka kauppa väärällään, kokemusta on isommistakin paikoista ja päivittäin. Ihan turhaan mustamaalaat kylän hyvää kauppaa. Aivan mahtavan hyvät työntekijät, kassoilla ei ikinä tarvitse jonottaa kun pyytävät apua ajoissa (tätä luxusta en ole onnistunut näkemään muualla). Ja muuten.., ne päiväysvammaiset tuotteet EI ole pilaantuneita, voi hyvin käyttää. Hieno juttu kun saa ruokaa halvempaan hintaan. Ja niitten pullojes kanssa..., osta suoraan alkosta ja palauta myös sinne.

      • Uusi asiakas

        Hyvä tietää. Minä tulenkin sinne uudeksi kanta-asiakkaaksi ja ostan ne -30 % tuotteet jos ovat halvempia kuin naapuri-Lidlissä. Vain yhden kerran olen saanut ruokamyrkytyksen -30 % Atrian lenkistä (ei ollut Sale), mutta senkin hyvittivät.


      • syödään täälläkin
        Uusi asiakas kirjoitti:

        Hyvä tietää. Minä tulenkin sinne uudeksi kanta-asiakkaaksi ja ostan ne -30 % tuotteet jos ovat halvempia kuin naapuri-Lidlissä. Vain yhden kerran olen saanut ruokamyrkytyksen -30 % Atrian lenkistä (ei ollut Sale), mutta senkin hyvittivät.

        taitaa mennä alennukset matkakuluihin... osta vaan ne lähikaupan ale-tuotteet jos hintoja jahtaat.


    • thanks

      IDIOOTTI! Olisko muka parempi heittää roskiin hyvät eväät? Stanan nihilisti! Mee stokkalle osteleen kun kerran on varaa.

    • ?

      Kyllähän Askolan Sale on ihan loisto kauppa jos Monninkylän Saleen vertaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      41
      3416
    2. 35
      2928
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      141
      2799
    4. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      68
      2286
    5. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      41
      1772
    6. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      83
      1458
    7. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      65
      1036
    8. Nainen, koska nähtiin viimeksi

      Mikä päivä? Tarkemminkin voit kohtaamistamme kuvailla. 🤗
      Ikävä
      51
      1006
    9. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      72
      916
    10. Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.

      Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois
      Hybridi- ja sähköautot
      3
      827
    Aihe