Aggressiivisesti 3-tiellä ajeleva räsä tarvitsi selkeästi opetuksen. Puikkaili toisen ohitse ja jäi siihen eteen sitten ajelemaan jonon keulille.
Ajelin hiljalleen viereistä kaistaa rinnalle ja katselin edesottamuksia. No kun rellu tuli rinnalle, niin tietysti piti räsä-juipin alkaa kiihdyttämään. No päästelin minäkin Meganesta pellit auki ja annoin mennä ja sinne se jäi räsä taustapeiliin yhä kutistuvaksi läislälsi. Ainoa mikä näkyi hyvin oli räsä-juipin kuula, mikä punotti kuin ylijännitteinen ledi. Eihän se onneton tiennyt, että Meganessakin on RS-malli, mikä jättää tehoissa skodan räsän häpeämään varjoonsa.
Ajelin hiljalleen viereistä kaistaa rinnalle ja katselin edesottamuksia. No kun rellu tuli rinnalle, niin tietysti piti räsä-juipin alkaa kiihdyttämään. No päästelin minäkin Meganesta pellit auki ja annoin mennä ja sinne se jäi räsä taustapeiliin yhä kutistuvaksi läislälsi. Ainoa mikä näkyi hyvin oli räsä-juipin kuula, mikä punotti kuin ylijännitteinen ledi. Eihän se onneton tiennyt, että Meganessakin on RS-malli, mikä jättää tehoissa skodan räsän häpeämään varjoonsa.
Vastaukset 34
Vanhimmat
....oot taas varmaankin vaihtanut autoa =).
Niin, onneksi ajoin skodakaupan ohi ja löysin paremman.
Sitten homo heräsi ja alkoi purra ranskalaista patonkia, jonka jälkeen kaipasi juuston hajua, jota ei sitten lopulta saanut kuin poikaystävän pesemättömän ja kurttuisen pienen terskan päältä.
säälittävä tarina, koita keksiä parempia.
Niin, olisihan se outoa jos tehokkaampi renoo kulkisi nopeammin kuin vähemmän tehokas skoda. Eihän niin voisi käydä edes mielikuvituksessa.
eikös ne molemmat ole melko laiskoja.. paljos rellussa tehoja jotain 250hv?
ehkä pääsee hyvin maantie ohituksissa, mutta ei voi sentään tehokkaaksi sanoa.
renulla ei pysty kyykyttämään ketään, niistä hajoo koneet kesken kyykytys yrityksen. eipä silti, ei niissä tehotkaan riitä, vaikka pistäis 4 litrasen turpon..... niin pas ka on renu.
Taitaa keljulta lykätä oikein kurap...aa kun on nupissa niin reippaasti painetta. Meganen RS jättää vastaavan skeidan kuin mopon buhahahahahah .
"renulla ei pysty kyykyttämään ketään, niistä hajoo koneet kesken kyykytys yrityksen."
Käyttääkö renukin skodan jakoketjuja???
räsä? puhu suomea poika. Toisekseen älä enää koskaan kirjoita mitään yhtä typerää julki!
Koita poika miehistyä ja käyttäytyä kuten miehen kuuluu.
Renulla pitääkin koittaa äkkiä ajaa ne vähäset kilometrit mitä sillä pääsee. Sehän on kaikkien tiedossa ,että Rankassa ei osata valmistaa kuin kortonkia ja hajuvesiä nekin huonoja
Kylläpä ottaa pikku piikittely Skoda hemmojen tunnolle.
Alaleuat ja lippalakit väpättää samaan tahtiin.
Sitten vielä tyhjätasku monkeyjupelit säestää, vaikka pää on vielä niin pieni, että se mahtuisi 4 litran turboämpäriin.
Mitenkäs rellu ja skoda ovat pärjänneet formula ykkösissä. Kestäisikö dsg edes täyttä kierrosta. Käviskö varikolla renkaiden ja nokkaketkun vaihdossa kerran vai kaksi kisan aikana. Molempiin pitäis laittaa varmaan kovemmat seokset.
"Mitenkäs rellu ja skoda ovat pärjänneet formula ykkösissä."
Red Bull on pärjäillyt ihan kohtalaisesti. Ala säästämään Mtv3-pakettiin, niin voit sitten ensi vuonna katsella sinäkin ja pysyt ajan tasalla.
En katsele telkun höpöohjelmia. Mulle riittää se, että annan autolle kunnolla hanaa ja räsät jää sinne taustapeilin puolelle.
ASCARI on hieno auto.Tuollaisilla pyllyaukisilla junteilla ei vaan rahat riitä siihen.
Ei tuolla jenkkilootalla kuuhun mennä. Pitäis olla kone ja auto myös.Palataan asiaan kun saat rahat kasaan
Oli sen verran harhaanjohtava otsikko että oli pakko lukea. Otsikosta saa helposti käsityksen että renu kyykyttäny erään toisen RS:n. Mutta joo parhaat rankalaiset saa edelleenki grilliltä.
"Mutta joo parhaat rankalaiset saa edelleenki grilliltä."
Jos ei ole syönyt muualla kuin grillillä, niin noinkin voi luulla. Käyhän joskus syömässä kunnon ravintolassa ja pyydä ranskalaiset, sen jälkeen vaihda slogania.
Megane RS menee octaviasta ohi oikealta tai vasemmalta ihan heittämällä.
Siis vuoden helpoin kyykytys.
Ohitti toisen renun ja sekin oli rs mutta kummasta se kone sitten hajosi?
Lapsellista,ikäsi ehkä 12.
Ei kannata murehtia ohitteluista vielä moneen vuoteen..
Muista rasvata fillaristasi ketjut.
Taitaa olla sama heppeli jota koulutin taannoin tehokkaalla 4-vedolla. Rasvaa sinä ne ketjut ja opettele ajamaan ja vaihda se rellunpimpula hieman tehokkaampiin vehkeisiin sillä talvi tulee
Lapsellista,ikäsi ehkä 12.
Ei kannata murehtia ohitteluista vielä moneen vuoteen..
Muista rasvata fillaristasi ketjut.
12 vuotiaista pojista.No hupinsa kullakin mutta itse olet taantunut 12 vuotiaan asteelle ja se on nolompi juttu.Mutta ei hätää sinulle on ihan oma matkatoimisto, tiedä vaikka pääsisit matkanjohtajaksi muille taantuneille.
Lapsellista,ikäsi ehkä 12.
Ei kannata murehtia ohitteluista vielä moneen vuoteen..
Muista rasvata fillaristasi ketjut.
LO.Ei tuolla sanavarastolla kannata vielä kirjailijaksi ruveta.
Minulla on jo ainaski 50 kyykytystä ja joka kyykytyksestä olen vetäisyt tuusimerkin Carinan etulokariin ja kohta loppuu kuskinpuolen lokarista tila ja pitää vetää viivoja vänkärin lokkariin
Taitaa megaosa kyykytetyistä olla skodia vai mitä ?
Merkinnät carinan korissa lisää rakenteen lujuutta.
Skoda räsää ei valitettavasti pysty kyykyttämään kuin urheiluautoilla, tai erittäin tehokkailla autoilla. Siinä ei "renööt" onnistu, olkoot mikä tahansa räsä....
skeidä räsä heh mopo eihän se kulje juuri mitenkään MASSAAAAAAAA
Höh, ihan vag-konsernin toinen pirkkamalli eli Seat. Sitä ei ocu-ropposilla kyykytetä.
SEKKAA=SEATIN KAKKAA
Peräpuoleltahan sitä tulee, kun ohitsesi vilahtaa.... On tainnut tulla hyvinkin tutuksi?