Minä uskoin aikoinaan heidän vakuutteluja ja katunut monesti sähkölinjan vetämisestä tontin kautta.
Muutaman euron korvauksen maksettuaan heillä on oikeus hamaan maailman tappiin käydä kaatamassa pienetkin puut ja pensaat johtoalueelta.
Kaikki kaadetut pensaat heillä on oikeus jättää paikalleen ja kunnossapitopäällikkö ilmoittaa vain, että olet allekirjoittanut sopimuksen.
Sopimusta tehdessäni selvitettiin, että sähkönsiirtoa haittaamaton kasvusto saa jäädä puutarhaan ja vielä vahvistettiin erillisellä sopimuksella asia mutta toisin on käynyt, kaikki 50 cm korkeampi kasvusto poistetaan ja matalampi tallotaan tehoryhmän toimesta.
Vaasan sähkön toiminta on rikollista Pohjanmaalla
linjan vierestä
1
157
Vastaukset
- maikki,
Joka sähkölaskussa maksetaan sähkönsiirrosta niin eikö se olisi kohtuullista, että sähkölaitos maksaisi korvausta sähkölinjan pidosta tontilla joka sähkölaskussa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä1002080Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2891886Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3361719Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2041565Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht961337- 311237
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941113Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤661064- 511047
- 581038