Minä uskoin aikoinaan heidän vakuutteluja ja katunut monesti sähkölinjan vetämisestä tontin kautta.
Muutaman euron korvauksen maksettuaan heillä on oikeus hamaan maailman tappiin käydä kaatamassa pienetkin puut ja pensaat johtoalueelta.
Kaikki kaadetut pensaat heillä on oikeus jättää paikalleen ja kunnossapitopäällikkö ilmoittaa vain, että olet allekirjoittanut sopimuksen.
Sopimusta tehdessäni selvitettiin, että sähkönsiirtoa haittaamaton kasvusto saa jäädä puutarhaan ja vielä vahvistettiin erillisellä sopimuksella asia mutta toisin on käynyt, kaikki 50 cm korkeampi kasvusto poistetaan ja matalampi tallotaan tehoryhmän toimesta.
Vaasan sähkön toiminta on rikollista Pohjanmaalla
linjan vierestä
1
214
Vastaukset 1
- maikki,
Joka sähkölaskussa maksetaan sähkönsiirrosta niin eikö se olisi kohtuullista, että sähkölaitos maksaisi korvausta sähkölinjan pidosta tontilla joka sähkölaskussa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 361922
- 41590
- 25490
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne58437- 37425
Pientä pintaremonttia
Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k14393T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin6387- 53385
- 39378
- 32371