Olis tarvetta verkkohubille. Kytkimiä löytys vaikka miten paljon, mutta tarvetta olisi nimenomaan hubille. Onko jollain ideoita missä niitä vielä myytäis?
Hubia vailla (ei kytkintä)
5
121
Vastaukset
- Vieläkin???
Ei, mitä ihmettä? Onn ko sulla Nebui verkko?
tai vanha novel?
Olisko huutonetissä, muta kukaan ei tiedä nykyään mikä on reitin ja hubi.. - Tossa Aluksi!..
Miksi HUBI?
Kierrätyskeskus... heh heh..
Hubin voi tehdä aina koneesta johon voi laittaa useamman verkkokortin..
sen saa konfattua Hubiksikin! - hubillinen
Hubi löyty, joten ongelma ratkaistu.
Siksi hubi, että saan nuuskittua sarjaliikennettä kahden laitteen välillä käyttäen wiresharkia. Tiedän, että onnistuu kahella verkkokortilla, mutta paljon helpompaa hubilla.
Kiitokset vastauksista.- hubillinen
siis verkkoliikennettä, ei sarjaliikennettä...
- --JJ--
Mistä löysit, olisi itsellä tarvetta samalle? En todellakaan jaksaisi mitään konetta ruveta rakentelemaan ja mirroring-portilla varustetut kytkimet on kalliita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2457607IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its2444643- 1711805
Vihjeitä kaivatusta
Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)741690- 711184
- 1341142
Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61087Lieksa missä syy?
Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte128976Martina Jeopardyssa
Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy207951- 104925