Istuin tässä yhtenä viikonloppuna paikallisessa parilla huurteisella ja siinä ensimmäistä tuoppia siemaillessani huomioni kiinnittyi arvelluttavaa kansankieltä puhuvaan neljän neitokaisen seurueeseen ja eipä aikaakaan, kun yksi näistä kaunottarista kirmasi kuiskaamaan suoraan korvaani, että "etsitkö seuraa".....no olin niin hölmistynyt ehdoduksesta, että vastasin, eiku pari pitkää tässä vaan. Neito ei ollut moksiskaan vaan palasi pöytäänsä jatkamaan Baltialaista ompelukerhoaan.
Onkos Uusikaupunki kansainvälistynyt vai mikä lie homman nimi, kun en oikein jaksa uskoa, että kyseessä oli avioliittoon johtava lähentely yrityskään ??
Onkos Uusikaupunki kansainvälistynyt vai mikä lie homman nimi, kun en oikein jaksa uskoa, että kyseessä oli avioliittoon johtava lähentely yrityskään ??
Vastaukset 7
Vanhimmat
mä olisin vastannu : big cock , no money
Kerrankin olisi miehellä ollut vientiä :) vieläpä neljän kanssa.......
Sitä pääsee vaimollekin kehumaan että paikkaa on kyselty, ettei hänkään pidä ihan itsestään selvyytenä.
Se on sellaista bisnestä jolla on kysyntää kaikkialla suomessa, kylän koolla tai kansainvälisyydellä ei ole merkitystä.
Törmäsit niihin Raidersin venäläisiin vosuihin. Ne oli täällä välillä majoituksessa, kun eivät saaneet kortteeria Turusta. Ovat sellaisia viihdetanssijoita, jotka tankoa pitkin..you know?
Se vaalee mimmi, nimeltään Elena on hyvä pakkaus. Esitteli mersun vieressä intiaanien väsäämiä koruja ja valitti merituulen purevuutta. No ihmekkös tuo, kun minihameessa näin syksyllä.
uuh! Kun sais joskus tuollaisen uhkeen venäläisnaisen. Kyllä reidarin kelpaa niitä kattonsa alle majoittaa ja miksei muutakin.
Siellä ne kirmaili Lepäisillä laiturilla, muuteivat uskaltaneet mennä uimaan. Raideri huuteli niitä saunaan ja kännissä ne oli kaikki ku ellun kanat.Ja tarkennettakoon vielä, ettei niillä ollut uimapukua.
Taitavat tehdä täällä muutakin bisnestä kuin myydä niitä kantarellejä. Tosin Uudestakaupungista onkin puuttunut tähän asti nuo laadukkaat maksulliset naiset. Ja venäjättäret ja virottaret kyllä osaavat pukeutua ja meikata nätimmin kuin suomalaiset. Siitä tosiasiasta ei päästä minnekään.