Hei löydänkö tämän kautta sopivaa kotia tyttökissalle joka alkaa olla luovutus ikäinen,se on harmaa raidallinen,sama väri kuin whiskass-kissassa mutta sillä on valkoista tassuissa ja kaulassa sekä nenässä.
Etsin sille ehdottomen luotetavaa kotia,löydänkö sinut tämän kautta,Pentu on Tampereen ja Lahden puolestavälistä.
P K
Etsin sille ehdottomen luotetavaa kotia,löydänkö sinut tämän kautta,Pentu on Tampereen ja Lahden puolestavälistä.
P K
Vastaukset 10
Vanhimmat
Minkä hintainen ja onko terve? Olisitko sinä valmis tuomaan kissan, vai pitäisikö se hakea?
Kissa on ollut täysin terve,sillä ikää 11 viikkoa.
Sisäsiisti,on saanut syödäkseen eril.purkkiruokia(tiedättehän kaikki ei aina maistu,ronkeli kuin kissa vain voi olla)Kuivamuonaa sekä tuoretta jauhelihaa.
kaikki tämä on sille ja sen sisaruksille kelvannut.
Kissat on madotettu kolmesti,kaksikertaa Mirrixillä ja kolmannen kerran homeopaattisesti.
Mitä tulee kissan kotiin kujetukseen se poikii heti lisäkysymyksen:MIKSI?
Hinnasta neuvotellaan.Raha ei ole pääasia.
<
Mitä tulee kissan kotiin kujetukseen se poikii heti lisäkysymyksen:MIKSI?
>
No vaikka siksi, että näet minkälaiseen paikkaan kissasi menee.
Kun ei koskaan tiedä, minkälainen se uusi omistaja on.
Ja edelliseen,jos täällä ei käydä,ei kukaan tiedä MILLAISESTA paikasta pentu on lähtöisin..............
No mitäpä jos ostajaehdokas kävisi katsomassa kissaa sinun luona, ja sinä viet kissan sitten uudelle omistajalle?
Silloin kummallakin on tilaisuus tutustua kissan kotioloihin sekä uudessa että vanhassa paikassa.
Kun vain joku ensin tulisi katsoon tänne..........vasta vierailu kyllä järjestyy
Moikka!
Olen nyt vuoden verran suunnittellut hankkivani kissanpennun. Vihdoin tänä keväänä löytyikin pieni maatiaistyttö, jonka piti näihin aikoihin kotiutua meille. Pikkuinen kuitenkin ehti karata kasvattajaperheensä luota ennen kuin ennätti meille asti :( Nyt olisi siis "uusi" kissa hakusessa.
Asustelen Espoossa, mutta kissan haku onnistuisi hyvin sieltäkin asti. Onko se pentu maatiainen, vai rotukissa? Jos ei ole vielä löytynyt kotia sille, niin ota yhteyttä sähköpostitse. Meiltä se saisi varmasti hyvän & rakastavan kodin.
Pentu on vapaana.
En kuitenkaan löydä mistään s-posti osoitettasi.
Laittaisin vaikka kuvan sinulle.
Soppiko että laitat postia minulle,Luukkuun!
S-posti,en tiedä miten se kaivellaan,mutta tässä teille kaikille
[email protected]
Heippa!
Laitoin sulle vielä sähköpostia..
T:Minna