aikaisemmista keskusteluista.
Miksi jokaisen täytyy kysyä se uudestaan ja uudestaan, kun monet kertoneet kokemuksiaan vuosien ajan tällä palstalla.
Miksi jokaisen täytyy kysyä se uudestaan ja uudestaan, kun monet kertoneet kokemuksiaan vuosien ajan tällä palstalla.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Itse henkilökohtaisesti en olle kummituksia ikinä nähnyt, enkä kokemut mitään yliluonnollista, ja ikää minulla on päälle 30v. En kuitenkaan sano, etteikö mitään henkimaailmaa olisi.
Vastauksen tosiaan saa aikaisemmista keskusteluista.
Esim. nettikummituksesta on jo toistasataa luotettavaa havaintoa.
Kumpi johtaa, kyllä- vai ei-puoli? Oletko laskenut?
Tunnen itse muutaman kymmenen kummitustarinaa. Osalle niistä on löytynyt selitys, loput ovat enimmäkseen epäuskottavia. Todistamattomia ovat kaikki.
Siitä, että on olemassa kummitustarinoita, ei vielä todista kummituksia olevan. Onhan tarinoita menninkäisistä, peikoista, maahisista, merenneidoista ja lohikäärmeistäkin.
Maailmassa on tuhatmäärin kirkkoja, moskeijoita ja synagogia, vanhemmista temppeleistä ja palvontapaikoista puhumattakaan - emmekä vieläkään tiedä onko jumalia olemassa.