Pitopalveluita Joensuun seudulla

Mitä pitopalveluita voisitte suositella akselilla Joensuu, Liperi, Rääkkylä? Millaisia kokemukset olivat ko. pitopalvelusta ja mitä maksoi?
3409
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tiedepuistolla Amica ainakin järkkää jotain.. Ja sieltä saa myös lainaan astioita tms. jos hoitaa tarjoilupuolen itse.

Äänestä

Joo Hyvä Neuvo tässä. Kun rupeat järkään jotain
niin ota selvää mitä tervitset ja kuinka paljon.
Sitten kyselet mahdolliseman monelta yrittäjältä
hintaa. Pitopalvelu tulee kyllä kauvempaakin kun vain niin sopii.
Hyvä vinkki hinnoiteluksi kappale määrä eli vieraat aikuiset/lapset Ja tietty hinta Esim. 15€ Aikuiset ja lapset 7,5€ . Ei tarvitse ruveta muistelemaan mitä meni ja kuinka paljon.
jos itse tekee jotain niin hinta vain pienenee.
Mutta sovi aina mitä kukin tekee, sit paperille kaikki.

Äänestä

Suhmuran Kievarin pariskuntaa. Vietimme heillä äskettäin häitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


anna kirjoitti:

Mitä pitopalveluita voisitte suositella akselilla Joensuu, Liperi, Rääkkylä? Millaisia kokemukset olivat ko. pitopalvelusta ja mitä maksoi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu