Olen jo eläkkeellä pitkästä valtion virastani. Työelämässä otin haasteita vastaan ja sain erilaisia tehtäviä. Etenin työssäni ja sain erittäin haastavia tehtäviä. Olen myös vaatefriikki ja suht. mukiinmenevän näköinen. Tykkäsin pukeutua työssä kauniisti ja vaihtelevasti. Muutamat työkaverini muodostivat klikin, josta minut jätettiin ulkopuolelle. Onneksi minulla oli kuitenkin läheisiä ihania työkaveria.
Olen harrastanut lavatanssia vuosia ja huomannut, että myös seuratanssipiireissä on kateutta ja syrjimistä. Mielestäni opin helposti uusia tansseja ja ainakin miesten mielestä olen erittäin hyvä tanssija. Myös lava- ym tansseissa saan tanssia paljon. Joidenkin naisten käytöksessä huomaan, että minä olen heille ilmaa, vaikka olemme jo vuosia kuuluneet samaan seuraan ja harjoitelleet yhdessä. Jotku eivät edes tervehdi. Olen jättänyt heidät rauhaan, vaikka asia minua kyllä kiusaa. En ole tansseissa "esiintyjä", enkä halua tuoda esille taitojani, joten tämänkään ei pitäisi ärsyttää.
Kateus on varmaankin kadehtijalle kurjaa, vaikkain kyllä sen kohteellakaan ei ole helppoa. Haluaisin olla reilu kaveri ilman mitään kommervenkkia.
Kateutta työssä ja harrastuksissa
kateus joka paikassa
1
184
Vastaukset
- mukava ihminen
Jätä nuo kateelliset muut ihmiset rypemään vaan ihan rauhassa ,,,ei niistä tarvi välittää..kaikkien kanssa ei voi olla kaveria! Nauti oppimisen riemusta ja toivotan jatkossakin hyviä tanssihetkiä..ja ole oma ainutlaatuinen itsesi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t655726Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin
Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset113733Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo1093617Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel573458Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021
vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti563090Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"
Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L942695SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa
SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral732548IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!
"Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k192482Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi871985Persut palkkaavat verorahoilla
avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei3421924