xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
N9 hävisi nopeustesteissä iPhone 3GS:lle (joka on jo pari vuotta vanha malli).
Siinä mutusteltavaa taas vähäksi aikaa mokiafanipojuille, hehheh
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
N9 hävisi nopeustesteissä iPhone 3GS:lle (joka on jo pari vuotta vanha malli).
Siinä mutusteltavaa taas vähäksi aikaa mokiafanipojuille, hehheh
Vastaukset 15
Vanhimmat
Hyvin tunnut täällä Nokia-palstalla kuitenkin viihtyvän.
onko linkkiä??
tyhjensikö nokia akun hitaammin, vai mistä nopeudesta on kyse??
käytös soo hitaampi
Minuakin kiinnostaisi, mistä nopeudesta on nyt kyse. Kameran osalta Nokia N9 on ainakin markkinoiden nopein.
http://puhelinvertailu.com/uutiset.cfm/2011/06/22/n9_n_kamera_markkinoiden_nopein
Tarkoitin siis mallia iPhone4 enkä 3Gs.. sorry
onko linkkiä todisteeksi....siis sille, että tarkoitit todella iPhone4 mallia.
Minua ainakin tympii näiden nokiafani- ja applefanipojujen kiistelyt... huoh. Applen iPhone 4/4S ovat hienoja puhelimia ja uskoisin että Nokia N9 myös hieno puhelin, itseasiassa taitaa olla paras älypuhelin Nokialta. Voisin hyvin kuvitella ostavanani sen, jos sitä ei oltaisi heti kohta dumppaamassa pois. Kaupassa N9:ää kokeilin ja antoi erittäin miellyttävän kuvan MeeGosta ja myös itse puhelin oli tyylikäs, mitä ei voi aina vanhemmista Nokialaisista sanoa...
niin...... N9 lakkaa toimimasta heti kun ensimmäinen nokia windows puhelin tulee. Ei kannata ostaa.....
Käyttis siirretään 100 e puhelimiin, kehitystä ei kuulemma lopetetakkaan.
Nokia insinjöörit näpäytti Eloppia, että saadaan maailman paras käyttis aikaiseksi kännyköihin.
Elopin naama oli näkemisen arvoinen julkistamistilaisuudessa.
Voisin hyvin vaihtaa äN9iin.
Testailin tovin ja pakkomyöntää, että on se hyvä.
Nokia N9 on yllättävän hyvä puhelin! Ostaisin sen muuten, mutta sen Meego käyttis jää Nokian viimeiseksi... Se on tavallaan Nokian "Välipuhelin" ennen WP7 puhelimia.
Tuskin kuitenkaan lopetetaan, kyllä myös Nokian hallituksen jäsenet ovat huomanneet kuinka hyvä N9 ja Meego-käyttis on. Hallituksella on halutessaan vaikka erottaa tj. jos hyväksi katsoo.
Kyllä Meego tulee jäämään Nokian kännyihin, mihin malleihin se tullaa asentamaan jää nähtäväksi. :)
ON muuten todella hyvä käyttis ja puhelin tuo N9, siinä jää Androidit ja IPhonet toiseksi ja nyt on kysymys nimenomaan puhelimen käytettävyydestä, käytön helppoudesta.
Ei ole mitään väliä jos jossain testissä on ollut vähän hitaampi kuin IPhone, sovellusten käyttäminen on nopeampaa ja helpompaa, se ratkaisee!
Ja mikähän oli tuon nopeustestin todellinen merkitys tavalliselle käyttäjälle. Vastaavasti N9:n sovelllusten käyttö on nopeampaa ja helpompaa, että taitaa sittenkin mennä tämä erä Nokialle.
Olen puhunut useiden eri kännykkämyyjien(Gigantti, Expert jne.) kanssa, jotka työkseen testailevat ja käyttävät myynnissä olevia puhelimia, aikasempi suosikki oli kuulemma IPhone4, mutta kun N9 tuli markkinoille, suosikki vaihtui heti.
ON KUULEMMA VAAN NIIN PALJON PAREMPI!
ONNEA NOKIA UPEASTA PUHELIMESTA :)
Eefloppi on myyrä. Myyrän tehtävä on tuhota johtamansa firma ulkopuolisen tahon käskystä. Muistakaa se aina. Eefloppi Tuhosi MS:n suunnitelman ja antamien ohjeiden mukaisesti Nokian arvon ja siirsi sitten pilkkahinnalla osakkeet MS:n ja myös GE:n taskuun. N9 olisi mahtava myyntitykki, jos siihen panostetaisiin täysillä. Mutta Eefloppi halusi häpäistä koko Nokian kehitystiimin työn ja yrityskulttuurin julkisesti. Nokian alamäki tulee olemaan raju. Eefloppi pakotti Nokian hyppäämään myrskyn silmään kylmään veteen - hukkumaan ja pirstoutumaan rantakalliohin. Eeflopin hyisestä vedestä Nokia ei enää nouse. Sen kansainvälinen maine on häpäisty toimitusjohtajan toimesta. Mitään anteeksiantamatonta mokaa ei voi kukaan tehdä.
Voi hyvänen aika tuollasii juttui.