Voiko jatkuvasti imevän keittiön liesikuvun röörin yleensä tukkia vai häiriintyykö siitä koko talon ilmanvaihto jotenkin? Hieman ärsyttää kun juuri sai selville että sieltä kauttahan kuuluu kaikki naapurin kattilan kopistelut ja höpinät melkein kuin samassa huoneessa tapahtuisi ja eiköhän se ääni silloin toiseenkin suuntaan kulje. Talvikin kun tulossa niin ei tuota pakkasvetoa joka raosta juuri kaipaa. Ihmetellen myös sitä millä naapurin vanhahko yksinäinen töissäkäyvä mies oikein elää jossei ruokaakaan tee, nyt vasta huomasi kun oli naisväkeä lapsineen käymässä useampana päivänä... Ilmankos vaikuttanutkin niin ärtsyltä kun ei takaisin edes tervehdi, heh.
70-luvun rivitalon ilmastointi
Vaimentaja
2
395
Vastaukset
- ê
Juu, laita vaan tyyny sinne.
- ääni vaimenee
Siinä on yhteiskavat eli puheputki naapuriin, näihin vois asentaa äänieristyspatruunan eli patruuna työnnetään hormiin sen läpi kulkee ilma ,mutta eriitää ääniä, näitä on käytetty 2000 luvun alun kerrostaloissa.
Kysy Lvi liikkeestä näistä patruunoista, koko pitää olla oikeat eli hormin suuaukon leveys.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2422081- 1881627
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461272Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50982- 41806
- 14790
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30771Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21750Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .24735Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46637