yritä kestää, meitä on perhanan paljon joiden sympatiat on sinun puolella.
Rautainen mies on pää pystyssä, vaikka rakit räykyttää, sillä lankkiharjalla niitten kuola lähtee, kun tämä on ohi.
Rautainen mies on pää pystyssä, vaikka rakit räykyttää, sillä lankkiharjalla niitten kuola lähtee, kun tämä on ohi.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kuka vittu on AAAAA-PEEEE-KYRÖ?
Onko se Kari-Pekka Kyrön sukulaisia?Voi jessus....
Etenkin niien herrojen kohalla, jotka pelkäävät puntit tutisten, jos oikein satut rehelliselle päälle ja puhut koko tarinan. Onko herraporukan paineet niskassa, että jos suus aukaset, ei hyvä seuraa. Mutta, jos ristille menet, niin lompsa aukee.
mitä ihmettä nyt jokin valmentaja muka on niille antanut ? etteivät vaan ole ottaneet syntipukiksi vähiten syyllistä ?
syylliset on ne jotka aiheutti kiinnijäämisen, ei teon tekijät, ei ne muistakaan maista ole kiinni jääneet.
"syylliset on ne jotka aiheutti kiinnijäämisen"
Voi pyhä sylvi!!! Eli rikoksia saa tehdä, kunhan ei jää kiinni!! Miten muuten tämä on lääkäreiden vika??? Tämä Kyröhän ne hormoonit salakuljetti ja määräsi pistettäväksi urheilijoihin. Lääkäreille tämä asia ei kuulu lainkaan, ei ainakaan siinä määrin kuin aineen salakuljettajalle! Vai antaa suomi-juntit taas sympatiaa kyrölle??! heh! Ettekö ymmärrä että sääli on sairautta ja vaikka hän onkin URHEILUmies saa häntä silti syyttää rikoksesta eikä sääliä tarvi tuntea! Suomi-juntithan on tunnetusti sellaista örveltäjäkansaa, jotka sallivat kyllä virkamiesten, poliitikkojen, jopa pressan haukkumisen, mutta urheilijat ovat pyhiä lehmiä! Vittu, sitä se on kun on huono itsetunto, ihaillaan vaan kauniita ja urheilullisia, säälittävää!
Ei mitään sympatioita rosvoille.
Pitäisi ehdottomasti tutkia niin kauan, että saadaan rikolliset poseen.
Miettikää, monenko urheilijan terveys on saatettu pilata Käry-Pekan ja kumppaneiden ahneuden tuloksena.
Nämä hormonivalmentajat ovat moraalisesti vastuussa, toivottavasti saadaan myös kiinni ja tuomiolle.
On selvää, että nyt on kaverit liipasimella loppuikänsä, jotain etsitään vielä vaikka kiven alta.
En usko että K-P Kyrölle löytyy muita puoltajia kuin ne joiden nahan hän pelastaa valehtelemalla / vaikenemalla.
Minun sympatiani ovat rehdin ja suoraselkäisen mihen puolella, siis sellaisen joka seisoo tekojensa takana eikä kierrä vastuuta valehtelemalla. Kyrö on mahdollisimman kaukana tällaisesta esikuvasta.
Kyröhän oli syytettynä vain koko jupakan pienestä sivujuonteesta, eli doping-aineiden salakuljetuksesta. Varsinainen rikos, eli vertaansa vaille olevan kansallisen doping-ohjelman vetäminen on lähinnä moraalinen rikos. Sitä ei tuomioistuimessa käsitelty eikä käsitellä.
A-P Kyrö on Utsjoella kalastaja. Eipä siellä tosiaan kun rakit ja porot tosiaan räkyttää.