jos ei oteta lukuun tuota sun luonnetta?
Ja mun luonnetta ja epätäydellisyyttä?
Ja mun luonnetta ja epätäydellisyyttä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Onks miten uusi juttu, että se ei välitä sinusta?
No ne taitaa tuntea toisensa kun pystyy sanomaan toista lähes täydelliseksi.
Typeriä kommenteja saa hakea. Se ei välitä susta, mistä sä sen tiedät kuka välittää ja kuka ei.
Mikä sua mun luonteessa nyppii ? Tulen kyllä itse ihan hyvin niin luonteeni kuin muunkin kanssa. Jos sä et niin voi, voi. Ja täydellisiä ihmisiä en voi sietää..
Sinä olet ärjy ja minä olen kiltti, luulen.:)
Jokainen ihminen tuntee sekä kielteisiä että myönteisiä tunteita elämässä, mutta jokainen ihminen ei saa toisesta molempia esille.
Tai oikeastaan, lähes jokainen ihminen saa molempia esille. Mutta jotkut voittopuolisesti hyvää; toisia taas ei vain jaksa alkuunsakaan kun ei ole mitään yhteistä.
Olen välillä lyhytsulakkeinen mutta lepyn myös nopeasti. Mutta tuskin hän mikään kiltti on ja minä pelkkä kiukkkuilijä. Jännä viesti miten voi olla täydellinen paitsi luonteen puolesta. :)
Se toinen saa esiin niin hyvät kuin myös huonotkin piirteet. Eikö syntyisikin upea sovinto molempien vaikeiden luonteiden yhteentörmäyksen jälkeen?
Vaikea sanoa, kun tietää vain sun näkemyksen asiasta.
Aloittajan kirjoituksesta syntyi visio kahden vaikealuonteisen räiskyvästä riidasta ja suloisesta sovinnosta. Vain positiivinen ajatus, ei niinkään yleispätevä näkemys.
onko saana tai jussi paikalla?
Mulle ei tuo, muttei täydellistä ihmistä oikeasti olekaan, toisekseen rakkaudesta se hevonenkin potkii..
Jos menet potkimaan jotain ihmistä, saat varmasti esille hänen "itsekkäät" "huonot" puolensa, mutta ei se rakkautta ole nähnytkään.
Se olikin vertauskuvallista. Kyllä rakkaudessakin tunteet vaihtelevat. Välillä se voi olla pilvissä lentelyä, välillä laaksonpohjaa. Nuo tunteet liittyvät ehkä enemmän epätoivoiseen rakkauteen, mutta liittyvät kuitenkin.
Totta, rakkaudessakin tunteet vaihtelevat laidasta laitaan, kuten elämässä muutenkin. Rakkaushan saa usein kokemaan molemmat ääripäät paljon syvemmin.
Ajatelkaa jos saisimme aina ne hyvät puolet esiin siinäkin toisessa ihmisessä. Silloin maailma olisi jo paljon parempi paikka elää. Miten paljon se riippuukaan myös meistä!
niin, eräskin itse positiivisuuden perikuva voisi olla se positiivinen eikä haukkua muita kuin pahanen rakki, itsehän eei tarvii koskaan tehdä mitään ja muissa aina vika, muita kyllä opettamassa positiivisuuteen :)
Joka haukkuu muita kuin pahainen rakki, se ei tosiaan saa niitä muiden myönteisiä piirteitä vastaansa. :) Niinhän se menee. Onhan noita riidankylväjiä tullut tavattua!!!
Luulis, että hyvällä luonteella toimis täydellisemmin.
Joillekin huono luonne tarkoittaa vain sitä, ettei hyppää näiden oman pillin mukaan.
Hihii, tosiaan :)
hauska alotus.
kukaan ei tietenkää oikeesti ole täydellinen.
Minustakin vaikutti siltä, että aloittaja heitti vitsiä asiasta :).
On hyviä ja huonompia yksilöitä. Kaikki tekevät virheitä, mutta toiset vain isompia.
Ja sitten on niitä, jotka mittaavat vai niitä toisten tekemiä virheitä ja se mielummin hieman venyneellä mittanauhalla.
Joo, se miten mittaat toisten mokia, niin samoin mitataan omat mokatkin.
Eikö pidäkkin paikkansa :D