Hei! Meidän perheeseen on tullut lisäystä yhdellä pikku prinsillä. Isosisarukset ovat
Niko-Simon Johannes 13
Nia-Sofia Johanna 13
Nella-Sina Julia 6
Nimen pitää sopia vanhempien lasten nimiin. Ensimmäinen nimi: yhdysnimi N-S. Toinen nimi J:llä
Sitten vaan ehdottelemaan.
Niko-Simon Johannes 13
Nia-Sofia Johanna 13
Nella-Sina Julia 6
Nimen pitää sopia vanhempien lasten nimiin. Ensimmäinen nimi: yhdysnimi N-S. Toinen nimi J:llä
Sitten vaan ehdottelemaan.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Niklas-Severi/Samuli Jeremias? (:
Neo-Santeri Joonatan
Nemo-Samuel Juhana
Nooa-Samu Joorami
Noel-Sebastian Jeremias
Minusta tuo Neo-Santeri olisi tosi veikeä.
Kannatetaan. Neo-Santeri Joonatan on ihana.
Niilo-Samuel Jonatan.
Niila-Severi Jaakoppi.
Nuutti-Sebastian Jermias.
Hei tällaisia nimiä olette ehdotelleet...
Niklas-Severi/Samuli Jeremias: Pidän kaikista muista paitsi Samulista, mutta Niklas ja Severi ovat molemmat liian pitkiä nimiä yhteen
Neo-Santeri Joonatan: Neo? Oikeastaan ihan kiva. Lausutaanko se Neeo? Santeri on ihana. Niko-Simonista tuli melkein Niko-Santer, joten Santeri ja Santer ovat hyviä ehdokkaita. Joonatan on myös kaunis.
Nemo-Samuel Juhana: Tuo Nemo vähän mietityttää, ja Juhana myös... Samuel on kyllä söpö
Nooa-Samu Joorami: Joorami on kamala. Nooa-Samu ei oikein rimmaa, mutta tästä keksin oman Noa/Nooa-Samuel nimen!
Noel-Sebastian Jeremias: Noel on ihan ok, mutta Sebastian liian pitkä ja muutenkin ei lemppareitani.Jeremias on kyllä ihan kiva
Niilo-Samuel Jonatan: Jonatan tai Joonatan on hyvä. Niilosta pidän, on aivan ihana! Sopivat kivasti yhteenkin, Niilo-Samuel
Niila-Severi Jaakoppi: Niila tuop mieleen lappalaisen, jolla on neljän tuulen lakki, ei ainakaan sitä. Severi on hauska, Jaakoppi ei-
Nuutti-Sebastian Jermias: En pidä yhdestäkään.
Nimilistani (N):
Niklas
Neo
Nooa/Noa
Niilo
Noel
(S)
Santer
Santeri
Severi
Samuel
Hauskimmat yhdistelyt:
Niilo-Samuel
Noa-Samuel
Neo-Santeri
Nalle voisi olla ykkösosa, kun tyttökin on Nella.
Äänestän Nemoa tai Neoa. Neo lausutaan Neo tai Neeo, miten itse halua. Se on Nean rinnakkaisnimi, joka tarkoittaa uutta. Toiseksi nimeksi ehdottamasti tuo Santeri. Ei Santer, sillä se i tulisi aina kuitenkin siihen mukaan ja nimeä saisi selittää.
Nukkeperheeseesikö on tullut uusi nukke... Noita väittämiäsi isosisarusten nimiä kun ei ole annettu kenellekään, kannattais tarkistaa VRK:sta ennen kuin tekee tällaisen aloituksen.
ANTEEKS VAAN!
VRKsta ei voi hakea KOKO nimeä! Äääliö...
VAIN ETUNIMEN (eli yksi nimi kerrallaan)
kokeile laittaa koko oma nimes ni huomaat ettei sitäkä oo annettu kenellekkään.
ETTÄ voi olla TYHMIÄ ihmisiä!!!!
Hyvä "hanki-aivot.poppiina" VRKsta ei löydy etunimenä Nella-Sinaa tai muitakaan noita nimiä. Mutta en oikein ymmärrä kuka jaksaa mennä etsimään sieltä joka ikisen nimen varmistaakseen, että onko palstalla aivan oikea perhe vai joku unelmoimassa..
Noa-Seelim Joosua
Noa-Savi Jalmari
Noa-Sipi Julius
Noa-Sammy Joonatan
Noa-Sampo Jeremias
----
Niilo-Samuli Joonatan
Niilo-Samuli Julius
Niilo-Samuli Joosua
----
Neo-Soini Julius
Neo-Salama Jupiter
Neo-Salama Joonatan
Neo-Simson Jeremy
Neo-Severi Joonatan
Neo-Sami Juhani
----
Nikko-Samuli Joosua
Nemo-Samuli Julius
----
Parempi myöhään kuin ei milloinkaan...
Minkä nimen poika sai?!