Siis vuosimalli- 07 Chrysler Sebring 2,4 A4 Touring Business mallista tyyppi viat,kulutus ja kestävyys? Ois ostoslistalla.
Vastaukset 10
- VÄÄNTÖÄLISÄÄ
Itselläni oli juuri tuollainen Sebring, hyvin toimi, ei mitään ongelmia. Ainoa huonompi ominaisuus (ei vika) on se että vääntöä ei ole riittävästi ja automaatissa on vain 4 vaihdetta joten normaalikiihdytyksessä vaihteisto vaihtaa vasta noin 80-90 km/h vauhdissa suurimmalle vaihteelle. Kulutus maantiellä vain noin 6,5 l/100 km mutta kaupunkiajo lisää heti keskikulutuksen tuonne 8-9 litraan.
- kyllä noi
kulutuslukemat ovat pahasti alakantissa.
- jk
Mulla on 2.4A4 -07 140tkm ajettu. Ostin 116 ajettuna. Ei mitään vikaa tähän mennessä. Matkassa kulutus 6.7 ja hieno auto ajaa. Suosittelen.
- 1USA
Kehuin mainitunlaista autoa jo toisaalla täällä Chrysler -palstalla. Tyyppivikoja on vähän eikä ne ole mitään ihmeempiä. Liittyy valoihin ja esim radion kuuluvuuteen. Tekniikka on laadukasta ja kestävää. Maantiellä menee erittäin pienellä bensalla ja kaupungissa palaa reilut 10 l/100km.
Sisämelu on hieman kaksijakoinen asia: auto on perushiljainen ja ei kuulu mitään kitinöitä tai natinoita; mutta moottorin ääni kantautuu kiihdyttäessä sisälle. Se on auton ehkäpä "huonoin" "ominaisuus". Tasaisella kaasulla äänetön, mutta kiihdytyksissä nelonen "pärisee" pikkuautomaisesti sisätiloihin. Joissakin uudemmissa (-09, -10) vuosimalleissa saattaa olla päivitettyjä ykslöitä, jossa äänieristystä on parannettu.
Erittäin suositeltava ostos silti. Ja edullinen!! Onneksi suuri jengi ei arvosta näitä nimeksikään.. - Japapada
Tankkaus ei onnistu kunnolla saa lorotella,mittaristonvalot kun palaa pitää koko mittaristo vaihtaa,n.1000€ (jos jostain löytyy suht samanverran km aj.) venttiilit jotka mittaavat paineita renkaan venttiilin sisällä murtuu poikki,n.170€/kpl
- SYSLER
Tankkaus onnistuu kun löytää pistoolille oikean kulman,mittariston voi korjata itse (ehkä 20€) ja mittaristo ei tarvi olla "samanverran" ajetusta,mittarilukema tulee BCM:ltä..ja TPM antureita löytyy maailmalta..
- mpkkk
100e kaikki neljä ebay
- kertakäyttönen
Vanteet hapettuu, alkavat kuoriutuu ajan myötä!
- sebe2002
Niin... tähän on vain chryslerin vika.... ;D
- Anonyymi
kertakäyttönen kirjoitti:
Vanteet hapettuu, alkavat kuoriutuu ajan myötä!
Ominaisuus kaikissa aluvanteissa.
.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791309
- 821182
- 96967
- 48813
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40713Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83589Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä29516Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111510Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44468Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla
Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu33455