Kokemuksia Chrysler Sebring 2,4 A4 Touring Business

Touring ?

Siis vuosimalli- 07 Chrysler Sebring 2,4 A4 Touring Business mallista tyyppi viat,kulutus ja kestävyys? Ois ostoslistalla.

10

1361

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • VÄÄNTÖÄLISÄÄ

      Itselläni oli juuri tuollainen Sebring, hyvin toimi, ei mitään ongelmia. Ainoa huonompi ominaisuus (ei vika) on se että vääntöä ei ole riittävästi ja automaatissa on vain 4 vaihdetta joten normaalikiihdytyksessä vaihteisto vaihtaa vasta noin 80-90 km/h vauhdissa suurimmalle vaihteelle. Kulutus maantiellä vain noin 6,5 l/100 km mutta kaupunkiajo lisää heti keskikulutuksen tuonne 8-9 litraan.

      • kyllä noi

        kulutuslukemat ovat pahasti alakantissa.


    • jk

      Mulla on 2.4A4 -07 140tkm ajettu. Ostin 116 ajettuna. Ei mitään vikaa tähän mennessä. Matkassa kulutus 6.7 ja hieno auto ajaa. Suosittelen.

    • 1USA

      Kehuin mainitunlaista autoa jo toisaalla täällä Chrysler -palstalla. Tyyppivikoja on vähän eikä ne ole mitään ihmeempiä. Liittyy valoihin ja esim radion kuuluvuuteen. Tekniikka on laadukasta ja kestävää. Maantiellä menee erittäin pienellä bensalla ja kaupungissa palaa reilut 10 l/100km.

      Sisämelu on hieman kaksijakoinen asia: auto on perushiljainen ja ei kuulu mitään kitinöitä tai natinoita; mutta moottorin ääni kantautuu kiihdyttäessä sisälle. Se on auton ehkäpä "huonoin" "ominaisuus". Tasaisella kaasulla äänetön, mutta kiihdytyksissä nelonen "pärisee" pikkuautomaisesti sisätiloihin. Joissakin uudemmissa (-09, -10) vuosimalleissa saattaa olla päivitettyjä ykslöitä, jossa äänieristystä on parannettu.

      Erittäin suositeltava ostos silti. Ja edullinen!! Onneksi suuri jengi ei arvosta näitä nimeksikään..

    • Japapada

      Tankkaus ei onnistu kunnolla saa lorotella,mittaristonvalot kun palaa pitää koko mittaristo vaihtaa,n.1000€ (jos jostain löytyy suht samanverran km aj.) venttiilit jotka mittaavat paineita renkaan venttiilin sisällä murtuu poikki,n.170€/kpl

      • SYSLER

        Tankkaus onnistuu kun löytää pistoolille oikean kulman,mittariston voi korjata itse (ehkä 20€) ja mittaristo ei tarvi olla "samanverran" ajetusta,mittarilukema tulee BCM:ltä..ja TPM antureita löytyy maailmalta..


      • mpkkk

        100e kaikki neljä ebay


      • kertakäyttönen

        Vanteet hapettuu, alkavat kuoriutuu ajan myötä!


      • sebe2002

        Niin... tähän on vain chryslerin vika.... ;D


      • Anonyymi
        kertakäyttönen kirjoitti:

        Vanteet hapettuu, alkavat kuoriutuu ajan myötä!

        Ominaisuus kaikissa aluvanteissa.



        .


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      276
      2530
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      77
      2433
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      20
      1639
    4. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1598
    5. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      53
      1518
    6. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      65
      1397
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      134
      1376
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1250
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1059
    10. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      74
      1049
    Aihe