siitä, että vl-pedofiilit ovat aikanaan jääneet vl-mammuttiperheissä vaille äidin ja isän antamaa aikaa ja syliä?
Johtuuko valtava vl-pedofilia
Onko tämä syy?
8205
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ylisuuret vl-perheet aiheuttavat helposti mielenterveysongelmia. Yksi näistä ongelmista on pedofilia.
Onko SRK palkannut psykologeja tutkimaan, mistä vl-pedofilia johtuu?
Yksi syy voisi olla ainainen seksuaalisuuden miettiminen ja kontrolli ja kyttääminen.
- ENSIN EI SAA
VL-yhtyy vasta hääyönä eikä saa olla kahdestaankaan ennen sitä eikä kosketella eikä pussailla.
- SITTEN häiden jälkeen PITÄÄ.naida ja naida ja naida... Päänsärky ei kelpaa syyksi vaan annettava on joka säällä.. Hukkaan ei siemeniä saa laskea. Muistellaanpa, miten Oonania Jumala rankaisi.
1. Moos. 38:9 Mutta kun Oonan tiesi, ettei jälkeläinen olisi oleva hänen, niin hän antoi, aina kun yhtyi veljensä vaimoon, siemenensä mennä maahan, ettei hankkisi jälkeläistä veljelleen.
Vääristynyt seksuaalisuus käsitys ja sen hengellistäminen ja syntyvyyden maksimoiminen autuuden ehtona - lakitekona on yksi näitä srk-opin hedelmiä.
On pakko tehdä mahdollisimman paljon uusia uhreja srk-baaliepäjumalalle.
Onko totta, että vl-liikkeesä ei ole kuin yksi psykologi (Eero Salin), joka kulkee kaikissa Suomen siioneissa puhumassa pedofilian vaaroista.
Vl-liikkeen ulkopuolelta psykologeja ei voi palkata, koska he eivät ymmärrä vl-uskoa.
onhan niitä naispsykologeja, mutta "nainen vaietkoon seurakunnassa"
hieman huvitti kun srk oli tilannut 2 ulkopuolista asiantuntijaa (ei-vl) naisia luennoimaan heille lapsiin kohdistuvasta väkivallasta ja pedofiiliasta.
oman liikkeen naisasiantuntijat on ohitettu kylmästi, esim, Johanna H.
Missä ja kenelle nämä vl-liikkeen ulkopuoliset naiset luennoivat.
Ei.