Tiedän että bulimikot ahmii suuria määriä ruokaa ja sitten oksentaa sen ulos, mutta on myös näitä tapauksia jotka oksentaa yksinkertaisesti kaiken mitä ikinä suuhun pistää.
Miten on teidän laita? Syöttekö normaalit ruuat kuten aamupalan jne ja oksennatte vain mikä kuuluu ahmintaan vai kaiken mitä syötte vai jotain siltä väliltä.
Itse kuulun tähän oksennan ahmimiskohtaukset ja joskus hyvin harvoin normaalit ateriat. Aterioiden pysyminen sisällä ahdistuksesta huolimatta johtuu siitä että olen liian uupunut ja se yksikin kerta tuntuu jo ylivoimaiselta.
Ihan vain yleisesti
3
186
Vastaukset 3
- drftgfgjgvikyhui
vaihtelee aika paljon, väliin on pitkiäkin kausia, jolloin oksennan vain ahmimisen jälkeen, ns. normaalia ruokaa en oksenna, joskin noiden kausien aikaan syön todella vähän ahmimisen lisäksi. huonoimpina kausina taas oksennan lähes kaiken mitä oksennan, poislukien hedelmät.
- eioksua
En lähestulkoon ikinä oksenna mitään muuta kuin ahmimiskohtauksissa mätetyt ruuat, vihaan oksentamista enemmän kuin mitään muuta joten välttelen sitä viimeiseen asti.
- eijaksaoksua
mulla on ollut molemmanlaista oireilua. Nykyään yritän kovasti päästä koko oksentelusta eroon, mutta on ollut aikoja, jolloin ei oikein mikään jäänyt sisälle.
Mulla on nykyään kyllä tää toiminta anoreksiaa, eikä enää bulimiaa, niin hyvin oon jo päässy irti oksentelusta, vaikka edelleen sairas hullu olenki
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791356
- 851246
- 96987
- 48833
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40733Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83609Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30538Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7526Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44512