Iltaa! Miten käy parisuhdetoiveitteni kanssa? Aika ajoin tulee sellainen hullu ajatus mieleen, että" josko vielä minäkin", mutta heti perään, että "mitäs minä enää ja kuka minut enää huoliikaan" ja että "eihän sitä enää osaakaan". Tälläinen vuosia sitten eronnut vaaleanpuoleinen nainen olen. Hieman kummajainen vissiin. :) Liekö missään vapaana toista kummajaista?
Meedio Mirelle
kummajainen kai
484
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kummajainenko ?
Et kai sentään vaan vain ehkä liiankin kauan viihtynyt yksisksesi ja siten jo elämäntilanteisiisi "jumittunut" mukavuudenhaluisenakin.
Saan kuvaa jopa ettet olisikaan aivan valmis luopumaan kaikesta sinkkunaisen elämässä:), sillä arjen jakaminen (tunteista puhumattakaan) ei olekaan selkeän niin yksioikoista kuin se saattaa näyttää, tiedätkin sen.
Epäröinneistäsi edeten tunnut jokseenkin ottavan vihjeestä vaarin ja laittautuvan juhlakuntoon osallistuaksesi erääseen "mittelyyn" mihin osallistuaksesi tarvitsetkin lasillisen huumoria hattuun ja itseironiaa sekaan sopivissamäärin.Sielunkumppanin löytyminen ei näyttäisi olevankaan mikään mahdoton "projekti" sinulle vaalea viettelijätär (kohta jos et vielä:)
Siis omalla tavalla pyöritetty arkihan toimii... :) Paljon aikaa kuluu itsessään siihen pyöritykseen ja vapaa-aikaa ei ole hirmuisesti, mutta homma on hanskassa. Ehkäpä myös tuohon löytyisi apuja siitä kumppanista, kaikkea kun yksinkertaisesti tämä naisihminen ei pysty tekemään. Esim. halkohommat, suuremmat remontit tai katolle kiipeäminen. :) Muutenhan olen monitaitoinen....oikeasti. :)
Minkä tyyppinen tuo mittely sitten lie? En käy missään mihin pitää pukeutua varsinaisesti juhlakuntoon. Kummajainen kun olen.... Onko tuohon tarkennusta? Kiitos Mirelle! :)
Olisikohan tietyntyyppiset "sokkotreffit" / nettitreffipalstat tms. sen asteista...missä mittailet ja päättelet "ehdokkaan" olemusta silläsilmällä jne.
Näkisin että saat apua "neulan etsintöihin heinäsuovasta" nuoremmalta naiselta jolla on silmää ja tietotaitoa tässä mittelyssä.
No tuontyyppiset ei ole minun juttuja. Voin takuuvarmasti sanoa, että minnekään sokkotreffeille en mene. Miehen pitää olla jollain lailla jo tuttu entuudestaan, siis että ollaan jo edes ohimennen nähty jossain. Mutta katsellaan....
Kiitos!