Murrot venäläisten...

Ei tainnutkaan olla aloittelijat / paljon etukäteen rasisteiksikin haukutut keskenkasvuiset Imatralaiset ryssien vihaajat asialla kun tuntuu poliisilta kestävän tutkinta aika kauan. Ettei vaan ole ammattilaisten tekosia. Jos asialla olisi ollut jotkut humalaiset teinit olisi tapaukset ratkaistu jo aikaa sitten. Ei kai poliisi voi ottaa kuin sormenjälkiä ja kysellä naapureilta näkö ja kuulohavaintoja, tuskimpa siinä sen enempää voi tehdä. Ja hei pienenä vinkkinä virolaisten työmiesten sormenjäljet kyseisissä kohteissa eivät välttämättä ole jääneet rakennustöiden yhteydessä. Mutta kaikenkaikkiaan parempi olla vaan hys hys, ettei asiasta suurempaa kohua enään synny ja asiat vaipuvat unholaa.
14547
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Suomalaisten pitää alkaa kumartaa venäläisiä ja nuolla heijän persettä!

Neuvostoaika takaisin, punikit yhdessä hoi parrikaadeille!

Punalipun voitto!

Äänestä

Nimimerkkivarkaus ja väärennös.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! temari,,..,,

Aidon " temari:n" nimimerkkiin ei kuulu noin paljon pilkkuja ja pistetä.

Hävyttömyyden huippu, etten sanoisi.

Äänestä

miten niin väärennös,tuossa kerroit että sinun nimimerkkiin ei kuulu noin paljon pilkkuja ja pisteitä.ps.minä en tuota temaria käyttänyt

Äänestä

Syyllinen ilmoittautui, Kolahtiko kalikka nilkkaan?

Eppäilen, jos saan eppäillä, että jäljet johtavat sylttytehtaaseen.

Äänestä

siis mihin kuka syyllinen on ilmoittautunut,mikä rikos tapahtunut,kyllä minä sinua punikki ryssää voin haukkua omalla nimimerkilläni,niin kuin varmaan olet huomannut,luuletko että minä olen ainoa joka ei pidä sinun ruski turakkien perseen-nuolennasta

Äänestä

Lopetan tähän ketjuun kommentoinnin tällä 25.10.2011 päivämäärällä ja tällä 9,48 kellon lyömällä.

I.tolstoi saa jäädä tänne yksikseen "halveeraamaan" ihmisiä, joita ei edes tunne henkilökohtaisesti. Vaikka, mistäpä sen tietää.

Äänestä
  • en ole halveerannut ketään vaan kyseinalastanut sinun mielipiteesi,melkein lähimmäisesi mutta ei naapuri

    Äänestä

Heh heh. kellonaikaa ei kirjoiteta 9,48 vaan 9:48, ootkos vähän talidomidi?

Äänestä

Pakko kommentoida ja samalla pyytää anteeksi erehdystäni. Valitettavasti tein virheen ja häpeän sitä suunnattomasti. Muilla foorumeilla, etenkin virallisilla, moinen kömmähdys annettaisiin anteeksi ja sivuutettaisiin ilman, että siitä nousisi sanottavaa kohua.

Mutta, että virhe sattuu näinkin arvovaltaisessa foorumissa on virhe anteeksiantamaton. En tiedä mitään tapaa, millä voin virheeni korjata, joten jään odottamaan tuomiota. Oli se kuinka armoton tahansa.

Toisaalta, jos tätä tekstiä " tällä 9,48 kellon lyömällä" ei ymmärretä kellonaikana ei siitä voida syyttää viestin lähettäjää, vaan on etsittävä vikaa muualta. Ehdotan, että lukija menisi sen ison peilinsä eteen ja katsoisi syyllistä sieltä.

Äänestä

Käytän sukkahousuja.

Äänestä

Joopa joo. Tähän sitä on taas tultu. temari nimimerkki on niin hyvä, että sitä pitää ryhtyä kaikkien käyttämään.

Olishan ne sukkahousut mukavat ja lämpimät, etenkin syksyllä ja talvella. Kerran ole niitä kokeillut, mutta tuntuvat niin ahtailta, että luovuin niistä. Ainakin toistaiseksi..seksi.

Äänestä

Kyllä tais olla ne asunnon sotkijat rajan takaa, Suomalainen rehellinen råsvå olis nussinu kaikki arvokkaat tavarat sotkematta paikkoja, tais olla tilaustyö.

Jääny rajan takana joku voiteluraha maksamatta väärille tyypeille...?

Äänestä

Mine vahti sinu talo sine maksa 500e/kk siten mine ei pasko sinu sohva.Näin se taitaa olla ovat siirtyneet pikkupojat Viipurista autonvahti hommista talon vartiointi alalle.

Äänestä

no nyt taisi joku pikkupoika laittaa ton viimeisen viestin,ettei vaan olisi talon sotkijoita,johonkin viestiketjuun kirjoitin että toivokaa vaan sotkijat että omista ei sattuisi olemaan niin sanottua varakkaampaa väkeä (mafia)en tykkää hirveästi venäläisistä mutta vielä vähemmän toisten kotiin murtautujista,kyllä jos teidät tavoittaisin saattaisin ladata haulikkoni suolapanoksella ja laskea kummankin piipullisen perseellenne

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suut suppuun kirjoitti:

Ei tainnutkaan olla aloittelijat / paljon etukäteen rasisteiksikin haukutut keskenkasvuiset Imatralaiset ryssien vihaajat asialla kun tuntuu poliisilta kestävän tutkinta aika kauan. Ettei vaan ole ammattilaisten tekosia. Jos asialla olisi ollut jotkut humalaiset teinit olisi tapaukset ratkaistu jo aikaa sitten. Ei kai poliisi voi ottaa kuin sormenjälkiä ja kysellä naapureilta näkö ja kuulohavaintoja, tuskimpa siinä sen enempää voi tehdä. Ja hei pienenä vinkkinä virolaisten työmiesten sormenjäljet kyseisissä kohteissa eivät välttämättä ole jääneet rakennustöiden yhteydessä. Mutta kaikenkaikkiaan parempi olla vaan hys hys, ettei asiasta suurempaa kohua enään synny ja asiat vaipuvat unholaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu