Asko Kervinen teki taas haasteen

Viestin saanut

--- Saapunut viesti ---
Aihe: Kymenlaakson käräjäoikeudelle
Lähetetty: 24.10.2011 10:09
Lähettäjä: [email protected]


KYMENLAAKSON KÄRÄJÄOIKEUDELLE



ASIA

Haastehakemus Kotkan kaupungin työsuojelupäällikkö Tapani Pulkkisen asianomistajana käräjäoikeudelle annetuista vääristä ja perättömistä kirjallisista lausunnoista rikosasiassa sekä vahingonteosta ja virka-aseman väärinkäyttämistä koskevassa asiassa ym.


KANTAJA

Kervinen Asko
Puhakantie 19
49490 NEUVOTON
Puh. 053665664 tai 044 0696610
[email protected]


VASTAAJA

Pulkkinen Tapani
Laitakatu 48
48600 KOTKA
Puh. 05265275
Pulkkinen Tapani
Kotkan kaupunki
PL 205
48101 KOTKA
[email protected]

Vastaajan virka-asema on Kotkan kaupungin työsuojelupäällikkö.


VAATIMUKSET

Kotkan kaupungin työsuojelupäällikkö Tapani Pulkkinen on asetettava vastuuseen väärien ja valheellisten asiakirjatietojen käyttämisestä asianomistajana rikosasiassa ja vahingonteosta sekä ja törkeästä kunnianloukkauksesta ja virka-aseman väärinkäyttämisestä ja virkavelvollisuuden rikkomisesta tahi perättömän tiedon käyttämisestä viranomaismenettelyssä tahi todistusaineiston vääristelemisestä.

Kantaja vaatii vastaajalle rangaistusta törkeästä virka-aseman väärinkäyttämisestä tahi kunnianloukkauksesta tahi vahingonteosta tahi perättömästä lausumasta viranomaismenettelyssä tahi todisteluaineiston vääristelystä tahi muuta teon kuvauksen mukaista rangaistusta.

Kantaja vaatii vastaajalta vahingonkorvauksena 8.500,00 euroa korkolain mukaisine viivästyskorkoineen 3.11.2009 lukien.

Vastaaja on myös velvoitettava korvaamaan kantajan oikeudenkäyntikulut ja muut asiassa syntyneet kustannukset korkolain mukaisine viivästyskorkoineen siitä lukien kun käräjäoikeuden tuomion antamisesta on kulunut kuukausi.


SELOSTUS, PERUSTELUT JA TODISTELU

1. Tapani Pulkkinen on Kymenlaakson käräjäoikeudelle 3.11.2009 allekirjoittamassaan vaatimuksessa asianomistaja-asemassa valheellisesti kirjoittanut, että "kotkalaiset perussuomalaiset kunnallispoliitikot ovat Kervisen puolesta osallistuneet ja ylläpitäneet minua herjaavaa kirjoittelua."

Tosiasiassa edellä mainitut Tapani Pulkkisen väitteet ovat oikeudelle annettua väärää ja perätöntä tietoa, sillä Kotkan perussuomalaiset kunnallispoliitikot eivät ole osallistuneet ja ylläpitäneet Kervisen puolesta työsuojelupäällikkö Pulkkista herjaavaa kirjoittelua.

Pulkkinen on asianomistaja-asemassa antanut oikeudelle väärää ja valheellista tietoa saadakseen hyötyä kyseisessä R 09/1067 rikosasiassa Samalla Pulkkinen on rikosasian asianomistajana antamillaan väärillä ja perättömillä tiedoilla aiheuttanut vaaran, että syytön tuomittaisiin vahingonkorvausvastuuseen ja rangaistukseen perättömien tietojen nojalla.


2. Tapani Pulkkinen on antanut 3.11.2009 päivätyssä asiakirjassa väärää ja valheellista tietoa Asko Kervisen kotisivujen kävijämäärästä (30.000) kyseisessä R 09/1067 rikosasiassa. Tosiasiassa Asko Kervisen kotisivujen kävijämäärä on 20.11.2009 ollut 27.087.


3. Tapani Pulkkinen on asianomistajana kirjoittanut 3.11.2009 päivättyyn käräjäoikeudelle antamaansa asiakirjaan väärää ja perätöntä tietoa virkapuhelunsa keskustelun sisällöstä ja tahallaan horjuttanut perättömällä tiedolla allekirjoittaneen uskottavuutta.

Pulkkinen on kirjoittanut valheellisesti, että "Kervinen on soittanut minulle hänen 7.9.2009 Kotkan käräjäoikeudelle lähettämänsä viestin johdosta. Puhelinkeskustelussa hän myönsi, että jotkut henkilöt voivat kokea viestin sisällön uhkaavana." Tosiasiassa kantaja ei ole myöntänyt taikka puhunut mitään tuon suuntaistakaan, mitä Pulkkinen on virkapuhelunsa sisällöstä käräjäoikeudelle kirjoittanut.

Tosiasiassa kantaja oli soittanut Kotkan kaupungin työsuojelupäällikkö Tapani Pulkkiselle ja vaatinut Pulkkista ryhtymään virka-asemansa edellyttämiin toimenpiteisiin oikaista väärä ja perätön uutinen, koskien kaupungintalon tappouhkausta, jonka tekijäksi kantaja lavastettiin.

Pulkkinen on rikosasian asianomistajana harhauttanut käräjäoikeutta ja käyttänyt virkapuhelua koskevia tietoja väärin, antamalla käräjäoikeudelle virkapuhelun sisällöstä perättömiä ja loukkaavia tietoja.

24

300

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Osa 2

      Työsuojelupäällikkö Tapani Pulkkinen on törkeällä tavalla rikosasian asianomistajana käyttänyt oikeudelle antamassaan asiakirjassa perättömiä tietoja ja sekoittanut valheellisella keinolla asiaan Kotkan kaupunginvaltuutettuja, saadakseen R 09/1067 jutun asianomistajana hyötyä itselleen Asko Kervinen vahingoksi.

      Pulkkinen on 14.12.2009 virkamiehenä virka-aikana kirjallisesti vastannut kaupunginvaltuutettu Juho Eerolalle paheksuneensa kirjoittamaansa perättömiä tietoja oikeudelle. Tästä on todisteena Pulkkisen kirjoittama sähköpostiviesti Juho Eerolalle, jonka nimeän todistamaan asiassa.

      Tapani Pulkkisen oikeudelle antamat perättömät tiedot loukkaavat allekirjoittanutta. Ja kun ottaa huomioon Pulkkisen virka-aseman Kotkan kaupungin työsuojelupäällikkönä, on Pulkkisen valheellinen menettely raskauttavaa, koska Pulkkinen on asianomistajana rikosasiassa käyttänyt kotkalaisia kunnallispolitiikkoja apuvälineenä osoittaakseen Asko Kervisen syyllisyyttä ja vahingonkorvausvaatimuksen perustetta perättömillä tiedoilla, joilla oli hänen tieten merkitystä asiassa.

      Sovin työsuojelupäällikkö Pulkkisen kanssa 5.5.2010 Kymenlaakson käräjäoikeudessa lainvoimaiseen päätökseen luottaen, että laiton musta lista ja mustan listan väärät tiedot muista asiakirjoista hävitetään, kun minä jätän tämän haastehakemuksessa olevan asian sillensä. Samalla sopimuksella Pulkkinen perui R 09/1067 jutun rangaistusvaatimuksen.

      Löimme käräjäsalissa Pulkkisen kanssa kättä päälle ja luulin, että vihdoinkin ne laittomat mustat listat ja muut väärät ja luvattomat asiakirjatiedot oikaistaan, mutta Pulkkinen vesitti sopimuksen.

      Kymenlaakson käräjäoikeudessa 22.2.2011 Pulkkinen kertoi todistajana, että pääasia oli se, että Pulkkinen luopui syytteestä. Tämä Pulkkisen lausuma on selvästi kuultavissa Pulkkisen todistajakertomuksen äänitteestä 17:30 - 18:15 minuutin kohdalla.

      En olisi tehnyt käräjäoikeudessa 5.5.2010 Pulkkisen kanssa mitään sopimusta, jos olisin tiennyt, ettei vastapuolella ole aikomustakaan noudattaa oikeudessa sovittua asiaa. Eikä tässä kaikki. Pulkkinen kehtasi vielä tulla 22.2.2011 käräjäoikeuteen todistamaan juuri samaa valetta, mitä on kirjoittanut 3.11.2009 oikeudelle antamaan asiakirjaan Kervisen kanssa käymästään puhelinkeskustelusta.

      Katson, että Tapani Pulkkisen jatkettu valheellisuus korkeassa virka-asemassa on niin törkeää tasoa, ettei asiaa voi jättää enää sillensä.

      Sovellettavat lainkohdat: Rikoslain 36 luvun 5 § (24.8.1990/769) tahi rikoslain 40 luvun 7 § (12.7.2002/604), 8 § (8.9.1989/792) ja 9 § (12.7.2002/604) sekä toissijaisesti rikoslain 40 luvun 10 § (12.7.2002/604) tahi muu tekojen kuvaukseen soveltuva lainkohta.


      LIITTEET JA KIRJALLISET TODISTEET

      1. Työsuojelupäällikkö Tapani Pulkkisen käräjäoikeudelle toimittama 3.11.2009 päivätty valheellinen asiakirja.

      2. Tapani Pulkkisen sähköpostiviesti Juho Eerolalle, joka osoittaa Pulkkisen paheksuntaa valheellisesta menettelystä.

      3. Arto Hirvosen, Jorma-Kalevi Merivirran ja Jari Taipaleen 25.4.2010 päivätty kantelu eduskunnan oikeusasiamiehelle ja Kymenlaakson käräjäoikeudelle, joka osoittaa Pulkkisen törkeää valheellisuutta ja virka-aseman väärinkäyttöä.

      4. Asko Kervisen internetsivuston kävijämäärää objektiivisesti osoittava todiste, joka osoittaa Pulkkisen oikeudelle antamaa väärää tietoa.


      TODISTAJAT JA TODISTUSTEEMAT

      Eerola Juho
      Rastaantie 32
      48220 KOTKA
      Puh. 050 5459287
      [email protected]

      Todistusteema:
      - Tapani Pulkkisen oikeudelle kirjoittaman asiakirjatietojen valheellisuus.
      - Pulkkisen sähköpostiviestin sisällön todistaminen.


      Hirvonen Arto
      Keltakallionkuja 21
      48770 KOTKA
      Puh. 045 2052406
      [email protected]

      Todistusteema:
      - Tapani Pulkkisen oikeudelle kirjoittaman asiakirjatietojen valheellisuus.


      Taipale Jari
      Metsontie 13 A 3
      48220 KOTKA
      Puh. 050 3132315

      Todistusteema:
      - Tapani Pulkkisen oikeudelle kirjoittaman asiakirjatietojen valheellisuus.


      Merivirta Jorma-Kalevi
      Kukkulapolku 1 E 42
      48350 KOTKA
      Puh. 0400 756188
      [email protected]

      Todistusteema:
      - Tapani Pulkkisen oikeudelle kirjoittaman asiakirjatietojen valheellisuus.


      Haminassa 24. lokakuuta 2011


      Asko Kervinen

      • Hyvä haaste

        Hyvä haaste ja ihan oikeasta äijästä tehty!


      • Nimenomaan
        Hyvä haaste kirjoitti:

        Hyvä haaste ja ihan oikeasta äijästä tehty!

        Valehtelijat vastuuseen!


      • Tapsa valehtelija

        Onko työsuojelupäällikkö Pulkkinen valehtelija?


      • Pelastusoperaatio

        Pulkkiselle järjestetään jokin pelastusoperaatio epäilen. Normaalikaupungissa Pulkkinen ei voisi enää jatkaa tehtävässään.


    • hillitöntä

      Miksi persut kadehtivat kalalokkia? Koska kalalokit ehtivät aina ensiksi roskalaatikolle.

      • muisti pettää

        eiku... vai oliko se just toisinpäin?


      • Kääntyi toisinpäin
        muisti pettää kirjoitti:

        eiku... vai oliko se just toisinpäin?

        Kervistä loukattu. Syyttömänä tuomittu, mutta juttu onkin toisinpäin. Häpeällistä Pulkkiselta kertakaikkiaan.


      • Tämä kuuluu tähän
        Kääntyi toisinpäin kirjoitti:

        Kervistä loukattu. Syyttömänä tuomittu, mutta juttu onkin toisinpäin. Häpeällistä Pulkkiselta kertakaikkiaan.

        --- Saapunut viesti ---
        Aihe: Kihlakunnansyyttäjä Mirva Hilanderin limbo Fw: Kymenlaakson käräjäoikeudelle
        Lähetetty: 24.10.2011 19:20
        Lähettäjä: [email protected]


        Kihlakunnansyyttäjä Mirva Hilanderin limbo


        Kymenlaaksossa Asko Kervisen asia saa syyttäjänviraston vaihtamaan aina uuden vihreän syyttäjän tekemään selvissä asioissa syyttämättäjättämispäätöksiä, kun Kotkan työsuojelupäällikkö Tapani Pulkkisen pitkäaikaista valheellista ja laitonta toimintaa lakaistaan maton alle.

        Kaikki viranomaisten temppuilu johtuu ja poikii Kotkan kaupungin laittomasta mustasta listasta ja vääristä asiakirjatiedoista, joilla Asko Kervistä on syrjitty jo yli 18 vuotta ja mustattu hänen työhistoria kauaskantoisin seurauksin.

        Viimeisin temppu saada syytön Asko Kervinen tekemään haastehakemus käräjille on alla olevassa Kotkan kaupungin työsuojelupäällikkö Tapani Pulkkista koskevassa asiassa, jossa työsuojelupäällkkö on valehdellut törkeällä tavalla käyttäen luottamusmiehiä hyväksi rikosasiassa, jossa syytön Asko Kevinen yritettiin laittaa toisen kerran syyttömänä tuomiolle, kun oli kirjoittanut totta työsuojelupäällikkö Tapani Pulkkisen perättömistä lausumista.

        Syytön Asko Kervinen tuomittiin rikoksesta kun kirjoitti loivemmin Tapani Pulkkisen valheellisuudesta kuin minä Arto Hirvonen nyt tässä kirjoituksessa.

        Kihlakunnansyyttäjä Mirva Hilander kehtasi syyttämättäjättämispäätöksellään vertauskuvallisesti potkaista syytöntä Asko Kervista vyön alle pelastaakseen työsuojelupäällikkö Tapani Pulkkisen laskelmoidusta valheellisuudesta.

        Miten kihlakunnansyyttäjä Mirva Hilander voi luottamusmiehelle selittää, miksi työsuojelupäällikkö Tapani Pulkkiselle annetaan jatkuvasti siimaa jatkaa valheellisuutta Asko Kervistä kohtaan?

        Miten kihlakuunnansyyttäjä Mirva Hilander voi toimia syyttäjän virkavelvollisuudella, jossa virkamiehen annetaan valehdella mielin määrin Asko Kervisen vahingoksi joutumatta asiasta vastuuseen?

        Ne Kymenlaakson syyttäjät, jotka tietävät Asko Kervisen olevan oikeassa, eivät enää kehtaa ottaa asioista vastuuta.

        Valtakunnansyyttäjän ja oikeuskanslerin pitäisi puuttua tähän Kymenlaaksossa tapahtuvaan Asko Kervisen oikeusturvan mitätöimiseen kovalla kädellä ja laittaa Kotkan virkamiehet vastuuseen ja sellaiset syyttäjät piippuhyllylle, jotka ovat käsittäneet tehtävänsä virkamiesten valheellisuuden peittelemiseen.

        Onko niin, että kihlakunnansyyttäjän Mirva Hilander on tehnyt syyttämättäjättämispäätöksessä Hyvä Veli järjestelmän palveluksen työsuojelupäällikkö Tapani Pulkkiselle?

        Kihlakunnansyyttäjä Mirva Hilander on munannut sukunsakin jättämällä Asko Kervisen lainsuojattomaan asemaan ja tekemään yksin haastehakemusta virkamiehen valheellisuuden takia.

        Kotkan kaupungin työsuojelupäällikkö Tapani Pulkkinen on kertonut Asko Kervisestä niin paljon valheellisia juoruja, ettei työsuojelupäällikkö voi nauttia minkäänlaista luottamusta tehtävässään ja tämä tiedetään Kotkan päätöksentekoelimissä ja kaupungin työväestön keskuudessa, mutta kuten kaupunginvaltuutettu ja kaupunginhallituksen jäsen Jorma-Kalevi Merivirta on todennut, niin ennemmin Kymijoki kuivuu, kuin Asko Kervisen asiat laitetaan kunnialliseen päätökseen.

        Todellinen riman alitus on kihlakunnansyyttäjä Mirva Hilnderilta selitys, että kun Tapani Pulkkinen on antanut oikeudelle väärää ja perätöntä tietoa kirjallisesti eikä suullisesti, niin valheellisuus sallitaan.

        Meille luottamusmiehille on aina korostettu, että kirjallinen lausunto on paljon sitovampi ja pätevämpi ja harkitumpi kuin suullinen lausunto.

        Pyrkiikö uusi sivusta tuotu syyttäjä Mirva Hilander horjuttamaan luottamusmiesten luottamusta oikeuslaitokseen, antamalla poliittisista syistä työsuojelupäällikölle oikeuden valehdella viranomaislausunnoissa, mutta luottamusmiehiltä vaaditaan aina todisteet asioiden todenperäisyydestä.

        Luottamusmies joutuu kertomaan kuntalaisille päätöksien perusteet laillisuuden suhteen, mutta virkamiehiltä ei tätä kukaan vaadi. Tässä tullaan kysymykseen, että kihlakunnansyyttäjän ei tarvitse pysyä totuudessa, tehdessään ratkaisuja viranomaisena.

        Valtakunnansyyttäjältä luottamusmies Arto Hirvonen kysyy, kuinka kauan aiotte sietää tätä Kymenlaakson syyttäjänviraston pelleilyä suojella Kotkan kaupungin virkamiehiä teoista, jotka ylittävät jo kaiken järjellisen tason valehtelussa?

        Asko Kervisestä on useilla perättömillä uutisilla tehty Kotkan kaupungintalon tappouhkaaja ja tässäkin asiassa on ollut työsuojelupäällikkö Tapani Pulkkisella mahdollisuus toimivaltansa nojalla oikaista Asko Kervisestä tehdyt väärät uutiset, kuten alla olevasta haastehakemuksesta tulee ilmi.

        Miksi valtakunnansyyttäjä ei puutu Kotkan kaupungin virkamiesten valheellisuuteen ja niiden syyttäjien toimintaan, jotka ovat mukana tässä Asko Kervisen oikeusturvan mitätöinnissä?


        Arto Hirvonen
        Kotkan kaupunginvaltuutettu
        Kotkan kaupunginhallituksen varajäsen


      • Pysytäänpä asiassa

        Tärkeää saada valehtelevat virkamiehet vastuuseen.


    • heh eheh

      Timo Soini, Jutta Urpilainen ja Jyrki Katainen keskustelivat vaalien jälkeen valiokuntien paikkajaosta.
      Soinia epäilytti, että muut aikovat sumuttaa perussuomalaisia.

      Timo Soini: Perussuomalaiset sai 20 prosenttia äänistä. Vaadin, että valiokuntapaikat jakautuvat samassa suhteessa.
      Jyrki Katainen: No, mitä jos saisitte paikoista viidesosan?
      Timo Soini: Ei perhana, Jyrki, ei meille viidesosa riitä.
      Jutta Urpilainen: Mitä te sitten haluatte?
      Timo Soini: Me vaaditaan ainakin kuudesosa!

    • heeheheheee

      Mistä Kervinen löytää myötätuntoa Suomessa? Sanakirjasta M-kirjaimen kohdalta.

      • Vakavaa päällikölle

        Kyllä aloituksessa on aika vakavaa kaupungin työsuojelupäällikölle. Miten päällikkö todistaa että ei ole valheellista tietoa käyttänyt?


      • - Pahoittelen
        Vakavaa päällikölle kirjoitti:

        Kyllä aloituksessa on aika vakavaa kaupungin työsuojelupäällikölle. Miten päällikkö todistaa että ei ole valheellista tietoa käyttänyt?

        Pahoittelen että olen valehdellut saadakseni Kerviselle toisen aiheettoman rikostuomion!


    • ihme homoilua

      "Tapani Pulkkinen on antanut 3.11.2009 päivätyssä asiakirjassa väärää ja valheellista tietoa Asko Kervisen kotisivujen kävijämäärästä (30.000) kyseisessä R 09/1067 rikosasiassa. Tosiasiassa Asko Kervisen kotisivujen kävijämäärä on 20.11.2009 ollut 27.087"

      Ai hurja mikä vääryys! Melkein 3000 sivulatauksen ero! Nyt pitää kyllä häkin heilahtaa...

      • Äly hoi

        Mitä siitäkin tulisi jos virkamiehille annettaisiin lupa valehdella? Elikkä miksi työsuojelupäällikön piti lisätä lukua, vastaus on ehkä siinä että näyttäisi siltä että työsuojelupäällikköä on loukattu muka isommalla julkisuudella..... mutta eihän työsuojelupäällikköä ole loukattu ollenkaan, vaan työsuojelupäällikkö onkin loukannut Kervistä.
        Näin ne asiat kääntyvät päälaelleen huomaan.

        Se että kaupungin työsuojelupäällikkö on käyttänyt valtuutettuja hyväkseen valheellisuuden tehostamiseksi on katala teko!
        Kervinen on mun mielestä ihan oikeassa vaatiessaan työsuojelupäällikölle rangaistusta.


      • uIiuIiuIi
        Äly hoi kirjoitti:

        Mitä siitäkin tulisi jos virkamiehille annettaisiin lupa valehdella? Elikkä miksi työsuojelupäällikön piti lisätä lukua, vastaus on ehkä siinä että näyttäisi siltä että työsuojelupäällikköä on loukattu muka isommalla julkisuudella..... mutta eihän työsuojelupäällikköä ole loukattu ollenkaan, vaan työsuojelupäällikkö onkin loukannut Kervistä.
        Näin ne asiat kääntyvät päälaelleen huomaan.

        Se että kaupungin työsuojelupäällikkö on käyttänyt valtuutettuja hyväkseen valheellisuuden tehostamiseksi on katala teko!
        Kervinen on mun mielestä ihan oikeassa vaatiessaan työsuojelupäällikölle rangaistusta.

        yhyy... se sano mun veppisaitin kävijämäärän vähä liian suureks... byäää!!
        asko takertuu hädissään oljenkorsiin. ei tuollaista naurettavaa haasteta yksikään oikeuslaitos ota käsiteltäväksi :D


      • V V.
        Äly hoi kirjoitti:

        Mitä siitäkin tulisi jos virkamiehille annettaisiin lupa valehdella? Elikkä miksi työsuojelupäällikön piti lisätä lukua, vastaus on ehkä siinä että näyttäisi siltä että työsuojelupäällikköä on loukattu muka isommalla julkisuudella..... mutta eihän työsuojelupäällikköä ole loukattu ollenkaan, vaan työsuojelupäällikkö onkin loukannut Kervistä.
        Näin ne asiat kääntyvät päälaelleen huomaan.

        Se että kaupungin työsuojelupäällikkö on käyttänyt valtuutettuja hyväkseen valheellisuuden tehostamiseksi on katala teko!
        Kervinen on mun mielestä ihan oikeassa vaatiessaan työsuojelupäällikölle rangaistusta.

        Pulkkinen käyttänyt esimiehiään välikappaleena saadakseen Kervisen syypääksi.


      • oikein koiralle

        epätoivoista itkua ja vieläpä rikollinen todistamassa kuulopuheita...

        heh heh... asko haukkaa paskaa... jälleen kerran...


      • Atokin haukkas
        oikein koiralle kirjoitti:

        epätoivoista itkua ja vieläpä rikollinen todistamassa kuulopuheita...

        heh heh... asko haukkaa paskaa... jälleen kerran...

        Asko haukkasi jo.... jälleen kerran. Miltä maistuu?


      • Ajoissa luovuttava
        V V. kirjoitti:

        Pulkkinen käyttänyt esimiehiään välikappaleena saadakseen Kervisen syypääksi.

        Luopukaa kervisjutusta.


      • Anonyymi00023
        UUSI
        Ajoissa luovuttava kirjoitti:

        Luopukaa kervisjutusta.

        Persut petti Kervisen, joka lopulta ajoi kaikki oikeustaistelunsa loppuun ja sai jättikorvaukset kaupungilta ja useilta lavasrussotkuun osallistuneilta siviilihekilöitä. Voidaan jopa sanoa että Kervinen taitavasti lakiosaamisellaan rahasti itselleen jättipotin, mutta tästä huolimatta hän on jatkanut köyhien ihmisten puolesta toimimista. Moni olisi mennyt hiljaiseksi ja vaiennut, mutta Kervinen ei vain ajanut itselleen oikeutta. Nykyjään moni ihminen ei olisi uskaltanut tehdä Kervisen tavoin. Hän on erityisen kuuluisa juuri siintä että ei ole jäänyt kellistelmään oikeusvoittojensa ääressä vaan on kunniakkaasti jaksanut puolustaa köyhien ja päähänpotkittujen oikeuksia!!


    • persukset puhtaiksi

      1. Pepun, eli anuksen pesu tapahtuu painamalla kaukosäätimestä ”Posterior Wash”-nappia. Pesu käynnistyy ja jatkuu kunnes se pysäytetään stop napista kaukosäätimen keskeltä (musta neliskulmainen symboli)
      2. Naisten pesu, eli vaginapesu käynnistyy painamalla kaukosäätimestä ”Feminine Wash” –nappia ja toimii samalla tavalla kun pepun pesu, mutta vesisuihku suuntautuu edemmäksi.
      3. Enema Wash on tehopesu mm suolen sisäistä huuhtelua varten. Sen toiminnasta löytyy kuvallinen selostus mukana tulevassa ”Quick Operation Guide” esitteessä alhaalla vasemmalla ”How to operate Enema funktion”. Säädä suuttimen asento ja paine oikeaksi ja anna veden huudella peräsuoli. Vettä voidaan myös pidättää suolessa jonkin aikaa ja päästää ulos rentouttamalla peräsuolen sulkijalihakset. Tämä toiminto on Erikoistoiminto ja sen käyttö kannatta opetella mikäli on tarvetta tällaiseen pesuun esim. peräpukamien moottorisahojen, kalapakkien tai muun käytön yhteydessä.
      4. BB1000 on varustettu myös lämpöpuhaltimella joka kuivaa alapään pesun jälkeen. Paras tulos saadaan kun ensin pyyhitään paperilla tai pyyhkeellä ja viimeistellään kuivaus lämpö- puhaltimella. Lämpötilaa voidaan säätää kun puhallin on käynnistynyt kaukosäätimestä, ”High” nostaa lämpötilaa ja ”Low” laskee puhaltimen lämpötilaa.

      Huom! pesun aikana voidaan suutinta siirtää eteen tai taakse painamalla kaukosäätimestä ”Front” eteenpäin nappia tai ”Rear” taaksepäin nappia.

      haluan vielä täsmentää ettei tämä liity mitenkään puolue politiikkaan, koska palstalla saattaa esiintyä vainoharhaisuutta.

    • Anonyymi00024
      UUSI

      Uutta asiaa taas pukkaa

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      15
      3841
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      232
      3776
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      132
      3416
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      72
      3384
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      22
      2267
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      33
      1810
    7. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      47
      1659
    8. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      37
      1600
    9. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      32
      1491
    10. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      92
      1433
    Aihe