Taitaa olla sielun veljet lyöttäytyneet yhteen näissä pyykki ja satama asioissa.
Mikäköhän palvelu se olisi josta pitäisi maksaa Suomen kustannustason mukaan?
Mikäköhän palvelu se olisi josta pitäisi maksaa Suomen kustannustason mukaan?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Hah, mikäköhän palvelu; näillä raukoilla rajoilla on aina eletty niinkuin vapaamatkustajat konsanaan, ei täällä ole koskaan priimaa tuotettu eikä täyttä maksettu, aina joku on ovelaperseisyyttään keksinyt hakea viinaa, tupakkaa, polttoainetta jne palveluita jne muualta.
Ja miksi maksaa kalliimpaa kun halvemmallakin saa; kilpailla pitää hinnoilla ja laadulla, ja jos Suomesta ei asiallista hinta-laatusuhdetta saa niin palvelut haetaan muualta, ja tämän maan saa lopettaa kannattamattomana.
Et arvioi! olet ainoa joka on puhunut hinnasta,ei ainakaan lehtitietojen mukaan ollut kiinni hinnasta,vaan jostakin aivan muusta.Voihan sinulla tietysti olla hintatiedotkin mitä Suomessa pesettäminen olisi maksanut.Laatukin selviää vasta myöhemmin;niintuskimpa sekään voi olla tässä ratkaiseva tekijä.