Hei Keskiyö,
Olen 40 nainen. Nykyään enimmäkseen vaan viestitellään ja soitellaan miehen kanssa, jonka kanssa ollut pitkä, mutta hieman on/ off suhde. Suhde sinänsä on toimiva, hyvinkin toimiva. Mutta olosuhteet muuttuivat ja nyt on tilanne jämähtänyt. Näetkös tähän jotain selkeätä parannusta jatkoon, esim silloin kun miehen jälkikasvu muuttaa pois kotoa? Mies on 40 , tummempitukkainen, hieman pyöreämpi, ei kovin pitkä.
Tai onko sittenkin edessä uudet suhdekuviot jossain vaiheessa?
Kiitos etukäteen
Keskiyö
3
76
Vastaukset
Hei
tämä suhde voisi toimia edelleenkin, se voisi olla yksi parhaita teille molemmille ylipäätänsä. erotiikka on aitoa ja rohkeaa.
sinä taidat kyllästyä siihen, ettei sinua oteta kaikkeen mukaan. kuulut kuvioon, etkä halua piilotella ja odottaa vuoroasi. miehen tulisi esitellä sinut lapsilleen ja olla avoimempi.
jos kyllästyt, niin varoita häntä siitä jo ajoissa. pelisäännöt on oltava samat ja selvät molemmille, muuten menetät itsesi mokomalle pelille.
rakasta itseäsi ja toimi sen mukaan, et ole mikään varanumero silloin, kun kumppanille sopisi kalenterin mukaan.
t:: Keskiyö
ps. voimme katsoa sitä myös pitkän kaavan mukaan, jos olet kiinnostunut. osoitteeni on profiilissani, kerron siellä miten se tehdään.- jämähtänyt
Hei,
Kiitos paljon. Mitä tälle sivustolle on tapahtunut, että vastaukseni hukkuvat? Kun käyttää nimimerkkiä "jämähtänyt" niin näköjään vastauksetkin jämähtää jonnekin. :)
Tämä on kolmas ja lyhennetty :) versio. Eli tuntenut lapset jo vuosia, yhdessä asuttukin, aina kun mahdollista. itsenäistymässä ovat, luulin että ehkä silloin mies jaksaa/haluaa tehdä selkeän muutoksen/etenemisen meille. Ilmeisesti sitten ei, vai? Harmi menettää hyvä suhde, kun vihdoin sellaisen löysin. Hei
joskus nämä linjat tekevät mitä tahtovat, minultakin on hävinnyt kirjoituksia joskus.
näen sillä tavalla, että miehelläsi on tiukempi suhde lapsiensa kanssa, kuin sinulla. sinä olet jotenkin ulkopuolinen.
et saa häneltä tarpeeksi huomiota ja myötätuntoa, tukeakaan.
kannattaa jutella siitä rauhallisesti, kyllähän arki hiipii jokaiseen suhteeseen ja sitä sitten vain hämmästyy, kun huomaa asioiden niin kovasti muuttuneen.
t: Keskiyö
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1574950Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813606SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt352607SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402253Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä962149Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?282056Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632043Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja872003Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet211516Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1051416