GM-hyväksyntä jatkaa tuotantoa Trollhättanissa on OK

Ja vielä parempia uutisia: Victor Muller jatkaa Saabin toimitusjohtajana !! Hienoa !

http://sverigesradio.se/sida/lokal.aspx?programid=3654
1069
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Niimpä, itseasiassa vain omistussuhteet on muuttuneet ja se että Youngman ja Pang-Da sijoittavat satoja miljoonia Euroja uudelleen järjestelyihin.

Hieno asia Trollhättanin tehtaalle !

Äänestä

GM ei todennäköisesti tule kauppaa hyväksymään. Vielä siitä ei ole keskusteltu.

Äänestä
  • Ei auta pullikoida tai GM tuotteet jää Kiinan rajalle ruostumaan;D

    Äänestä

Tärkeintä on, että tuotanto jatkuu vuoden vaihteessa täydellä teholla.

Äänestä
  • Tehtaan siirto Kiinaan vie ainakin vuoden.

    Äänestä

Sopimuksessa lukee että Trollhättanin tehdas pitää olla täydessä toiminnassa viimeistään 8 vk sisällä . Ei ne kiinalaiset mitään tyhmiä ole.

Äänestä
  • Myller ei tällaisesta sopimuksen kohdasta tiedä mitään. Onneksi sinä tiedät asiat paremmin.

    Äänestä

  • Vikun kaveri kirjoitti:

    Myller ei tällaisesta sopimuksen kohdasta tiedä mitään. Onneksi sinä tiedät asiat paremmin.

    tietyille henkilöille jotka rasitteena. Sen jälkeen linja pyörimään.

    Äänestä

  • Vikun kaveri kirjoitti:

    Myller ei tällaisesta sopimuksen kohdasta tiedä mitään. Onneksi sinä tiedät asiat paremmin.

    No, Müllerkö se siellä salanimella kirjoittelee? Osta Müller itsellesi tyylikkäämpi kravatti, tuo nykyinen on aikas mauton.

    Äänestä

  • Vikun kaveri kirjoitti:

    Myller ei tällaisesta sopimuksen kohdasta tiedä mitään. Onneksi sinä tiedät asiat paremmin.

    No kuuntele nyt aluksi vaikka Myllerin haastattelu niin tiedät enemmän. Me Saabistit saimme jo eilen illalla tiedon siitä että kaupat oli tehty.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Victor is best guy ! kirjoitti:

Ja vielä parempia uutisia: Victor Muller jatkaa Saabin toimitusjohtajana !! Hienoa !

http://sverigesradio.se/sida/lokal.aspx?programid=3654

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu