Pitääkö lopettaa vai jatkaa, vai antaa ajan vain huljuta eteenpäin kuoppaamatta tai sulkematta kuitenkaa mitään pois, kunnes kansi sulkeutuu väkisinkin.
Järkevää tässä tilanteesa. Tykkään susta muista se. Tunteet on laantunut, mutta se ei paljoa vaatisi roihahtaakseen kaasuliekin sydäntäkin kuumemmaksi.
Hyvää viikonloppua.
Järkevää tässä tilanteesa. Tykkään susta muista se. Tunteet on laantunut, mutta se ei paljoa vaatisi roihahtaakseen kaasuliekin sydäntäkin kuumemmaksi.
Hyvää viikonloppua.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Tuo aloitus ei ollut sitten ainakaan mulle. Musta ei voi yksikään ihminen pitää tai tykätä, sen on elämä ja muut ihmiset opettaneet :D. Toivottavasti kyseinen ihminen tietää että pidät hänestä ja arvostaa sitä.
" Pitääkö lopettaa vai jatkaa, vai antaa ajan vain huljuta eteenpäin kuoppaamatta tai sulkematta kuitenkaa mitään pois, "
Niin sitähän sinä olet tehnyt koko ajan, ja totta, tunteet onneksi ovat jäähtyneet, ettei se menetys enää suuri ole, lopeta tai älä.
miten se voi muistaa, että tykkäät siitä, jos et kerro sitä hänelle? Ilmeisesti olet aiemminkin kertonut tykkääväsi, koska nyt muistuttelet asiasta? Mikset siis voi sanoa hänelle suoraan, vaan kirjoittelet tänne muiden luettavaksi ja väärinkäsitettäväksi?
Kukaan ei osaa sua neuvoa tässä asiassa. Itse päätöksesi teet mutta mikset kertoisi tunteitasi hänelle?
Kuiskaan vastauksen. Tiedät sen.
" Tykkään susta muista se. Tunteet on laantunut, mutta se ei paljoa vaatisi roihahtaakseen kaasuliekin sydäntäkin kuumemmaksi."
Sama täällä! Vähän negatiivisia viestejä olet saanut, mutta älä välitä. Hyvä kirjoitus minun mielestäni. Toivottavasti kaikki jatkuu onnellisesti!
masentavin viesti tällä palstalla pitään aikaan. Kiitos kun päätit tuoda kuolleet tunteesi ja ajatuksesi julkisiksi ikävä-palstalla, onnistuit ainakin yhdelle ihmiselle tuomaan pahan mielen perjantai-iltaan. Ja vielä täysin ilman mitään tunnisteita, että ainakin mahdollsimman moni voisi kuvitella tuon olevan heille. Se oli varmaan tarkoituskin tällä provolla?
Mä toivotan sulle mitä pa*kinta viikonloppua ja toivon, että tukehdut raukka krapulassa oksennukseesi.
Sun viestisi taisi olla yksin niistä ikävimmistä pitkästä aikaa.
Ei kelleen voi toivottaa tuollaista mitä toivotat! Miettikää nyt vähän.
Aloittaja sentään puhui asiaa..
tunteet on laantunut niin miksi sitä enään sitten jankkaa ?
Sano nyt edes menikö miehelle vai naiselle ja mihin päin?
Aattelen juuri samoin! Ja ymmärrän niin hyvin tuon, aattelen samoin, miten tästä eteenpäin.. jatketaan samaan malliin vaan.. annetaan elämän kuljettaa eiks vaan. Mullakin tunteet tasaantuneet mut juuri tänään aattelin, et huh, ei se oikesti olisi paljosta kiinni kun oltaisiin lähtöruudussa taas. mä tykkään myös susta :)
En tiedä kenelle kirjoitit, vastasin ikäänkuin olisit mulle sanasi tarkoittanut.