olin suojaamattomassa yhdynnässä 3 vkoa sitten, otin jälkiehkäisytabletin 72h sisällä. 6 pvn kuluttua alkoi viikon välivuoto, (siitä 18 pvn kuluttua pitäis alkaa menkat.) sen vuodon jälkeen on munasarjoihin koskenut, n. 5 pvää ennen menkkojen alkamista tuli päivän verran kuukautisvuodon tapaista vuotoa. meinasin että menkat alkoi ja aloitin ehkäisytablettien käytön. hieman esiintyy kuvotusta iltaisin. valkovuotoa on runsaasti. mahdanko olla raskaana vai voisko olla että ovulaatio on siirtynyt ja menkat siirtyy kans ja pahoinvointi johtuu joko ovulaatiosta tai menkkojen piakkoin alkamisesta? (lohdutan itseäni sillä). kokemusta?
jälkiehkäisytabletin otettua...
jälkeenpäin...
1101
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
jälkiehkäisy saattaa laittaa kierron sekaisin. Koska tapahtuneesta on jo 3 viikkoa, niin kannattaisi tehdä raskaustesti, sillä se voisi jo näyttää plussaa. mikäli olet raskaana.