Linnakoriste

skndf

Mistä ihmeestä voisi saada akvaarioon linnakoristeen? En tarkoita niitä minimaalisia joita myydään lähes joka akvakaupassa vaan semmoisia minkä sisälle kalat pääsisivät jemmaan? Olis kiva jos joku tietäis :)

3

1094

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jonnake

      Europetin sivuilla on muutama :)

    • kiviä ja silikonia

      Miksi et tekisi itse ? ( ja onko sen pakko olla linna ? )

      Akvaariosilikonin ja livien avulla saa ihmeitä aikaan !
      Ei mitään perus huttua vaan ihan oman näköisen ja kokoisen !

    • Monni

      Linnat ovat upeita MUTTA jos akvaariossa on partamonneja, en suosittele linnaa ollenkaan. Kun ensimmäinen monnini jäi linnan torniin jumiin, en saanut autettua sitä ulos = kaikista avunantoyrityksistä huolimatta kuoli. Nyt kävi toiselle samoin, vaikka se yksi linnan torneista olikin jo ihan kappaleina. Tätä toista huomasin onneksi auttaa ajoissa ja viimeinenkin linnan torni on hajalla.
      Tietysti jos linna on sisältä sen mallinen ettei jumiin voi jäädä, silloin se on ok, mutta sellaista linnaa en ole vielä löytänyt.
      Vaikka ensin näyttää siltä ettei jumi-paikkoja ole, niin nuo monnit kasvavat niin nopeasti että vahinko voi kuitenkin käydä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      265
      4275
    2. Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen

      Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin
      Maailman menoa
      120
      2344
    3. Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?

      Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva
      Ähtäri
      54
      2308
    4. Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa

      taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta
      Maailman menoa
      82
      2234
    5. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      135
      2204
    6. Olen Päivi Räsäsen puolella

      En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit
      Maailman menoa
      254
      2082
    7. Ähtärin päättäjät

      Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b
      Ähtäri
      75
      1842
    8. Nuhteettomia edustajia

      Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no
      Politiikka
      146
      1822
    9. Arkkipiispa Tapio Luoma sanoo olevansa syvästi huolissaan lisääntyvästä rasismista ja islamofobiasta

      Tarvitsemme ymmärrystä ja uskontojen lukutaitoa erilaisia perinteitä kohtaan. Rauhallinen rinnakkaiselo ja toinen toisem
      Maailman menoa
      410
      1362
    10. Oletko tosiaan niin

      matalalla älykkyydellä varustettu että et tajua miten sua vedätetään? Kun susta ei tykätä.
      Viha
      151
      1291
    Aihe