Linnakoriste

skndf

Mistä ihmeestä voisi saada akvaarioon linnakoristeen? En tarkoita niitä minimaalisia joita myydään lähes joka akvakaupassa vaan semmoisia minkä sisälle kalat pääsisivät jemmaan? Olis kiva jos joku tietäis :)

3

1041

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jonnake

      Europetin sivuilla on muutama :)

    • kiviä ja silikonia

      Miksi et tekisi itse ? ( ja onko sen pakko olla linna ? )

      Akvaariosilikonin ja livien avulla saa ihmeitä aikaan !
      Ei mitään perus huttua vaan ihan oman näköisen ja kokoisen !

    • Monni

      Linnat ovat upeita MUTTA jos akvaariossa on partamonneja, en suosittele linnaa ollenkaan. Kun ensimmäinen monnini jäi linnan torniin jumiin, en saanut autettua sitä ulos = kaikista avunantoyrityksistä huolimatta kuoli. Nyt kävi toiselle samoin, vaikka se yksi linnan torneista olikin jo ihan kappaleina. Tätä toista huomasin onneksi auttaa ajoissa ja viimeinenkin linnan torni on hajalla.
      Tietysti jos linna on sisältä sen mallinen ettei jumiin voi jäädä, silloin se on ok, mutta sellaista linnaa en ole vielä löytänyt.
      Vaikka ensin näyttää siltä ettei jumi-paikkoja ole, niin nuo monnit kasvavat niin nopeasti että vahinko voi kuitenkin käydä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      123
      2604
    2. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      229
      2063
    3. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      184
      1838
    4. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      49
      1693
    5. Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta

      Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.
      Maailman menoa
      119
      1441
    6. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      57
      1345
    7. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      1158
    8. Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?

      😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo
      Luterilaisuus
      285
      930
    9. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      65
      825
    10. Vanhemmassa miehessä

      on sellaista elämän mukana tullutta viehättävää charmia. Hän paranee iän myötä niinkuin hyvä viini tai juusto! Tuli tuo
      Ikävä
      64
      789
    Aihe