Avensis 2001 ihmeäänet kojetaulussa

Ongelmana vänkärinpuolen kojetaulusta tuleva ääni. Kuulostaa kun siellä sisuksissa olis irtonainen golfpallo. Irrotin hansikaslokeron ja yritin paikantaa ääntä mutta ei siellä mitään irti ollut. Onko muilla ollut vastaavaa?
1144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kuuluuko virrat päällä / moottorin käydessä / ajossa? Sisustassa mahdollisia paikkoja mm. A-pilarin verhoilun alareuna ja turvatyynyn seutu. Ulkopuolella pyyhkijöiden alla oleva kaukalon peittävä muovi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysyvä1 kirjoitti:

Ongelmana vänkärinpuolen kojetaulusta tuleva ääni. Kuulostaa kun siellä sisuksissa olis irtonainen golfpallo. Irrotin hansikaslokeron ja yritin paikantaa ääntä mutta ei siellä mitään irti ollut. Onko muilla ollut vastaavaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu