Syy miksi ei kannata ajaa rukalle

sergei85

A: liian kaukana B: liian kallista C: Huonot liian loivat rinneprofiilit D: liian kylmät kelit E: Tahko on ykkönen , yli 500 kilometriä lähempänä, vähintäänkin yhtä kovaa afterski menoa KAHDESSA paikassa, myös yökerhomenoa löytyy, rinteitä on muutama vähemmän kuin rukalla, mutta sillä ei tässä suhteessa ole merkitystä, ja tahkon eturinteet suurimmalta osin ovat laadullisesti parempia sekä ennenakaikkea paremmin profiloituja ja tuovat haastett enemmän kuin yksikään rukan nyppylä rinne. ruka on hiihtokeskus, ei laskettelupaikka ollenkaan.. mitä afterskihin tulee, rukalla pyörii pelkkiä homopoitsuja hinkkaamassa toistensa pakkeleita, välttäkää! säästätte aikaa ja rahaa ja ette myöskään saa anaaliinne ylimääräistä vahaa.

jos haluaa oikeaa lapin taikaa, ja nähdä pohjoisia upeita maisemia menee suoraan perille astikka eli ylläs/levitunturi ovat oikeat vaihtoehdot.

2

214

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 66788

      Mitä turhaa mennä merta edemmäs kalaan ja rahaa polttamaan, lumilaudalla on hauskaa pienemmissä rinteissä ja luonnonmäet ei maksa mitään ja saa laskea yleensä aivan rauhassa.

    • hohohoh

      Avausviestin kirjottanut pöpi on se sama joka on kirjottanut tuota samaa hevonpaskaa satatuhatta kertaa. Nytkin sillä on menossa taas joku huono vaihe ja on unohtanut ottaa lääkkeensä. Eikä kyseinen henkilö ole koskaan käynyt Rukalla eikä Lapissa eikä missään muuallakaan sen jälkeen kun se suljettiin pakkohoitoon lapinlahteen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3593
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2234
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      32
      1875
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1619
    5. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      16
      1576
    6. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1558
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1407
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1277
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      80
      1273
    10. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      88
      1222
    Aihe