Keskiyö

Lähdin miesystäväni luota torstaina. Jästi on, ja hieman tuohon itsepäisyyteen suivaannuin. Välillä tuntuu että ei minua tarpeeksi arvosta vaan pitää itsestäänselvyytenä. Liekö sitten edes tarpeeksi minuun sitoutunut jos ei edes menettämistäni pelkää ?

Mitä näet tulevaisuuteeni ? Toisinaan tämä suhde ahdistaa ja tosinaan tuottaa suurta mielihyvää.

Hmm.. ja jästi kait olen minäkin toisinaan...
393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hei
on teillä molemmilla sarvet päässä, mutta eihän ilman niitä pärjää elämässään.
minusta te ette ole toisillenne tarkoitetut loppuelämään asti, joten ei ole huono juttu vaikka jo huomaatkin nyt epäsovivaisuutenne.

eikä hän osoita sinulle huomiota tarpeeksi, saati sitten sympatiaa.
sinä tarvitset rinnallesi kumppanin, joka on suurpiirteisempi ja avoimempi. pelkkä huumori ja seksi eivät riitä suhteen ylläpitoon.

näen sinulle kahden ammatin miehen, jolla on suora ryhti ja voimaa käsivarsissa. hän on myös hyvä tietokone asioissa.

t: Keskiyö

Äänestä
  • Hei keskiyö :)

    Taitaa olla jo koko suhde lopussa - mies ei vastannt soittooni vaikka meidän piti tänään tavata.
    Näetkö olemmeko vielä tekemisissä vai oliko se jo siinä, ja alan jo miettimään elämääni ilman häntä.

    Hmm.. tunnenko tämän kahden ammatin miehen jo ? Jollen, niin milloin näkisit minulle vakaan parisuhteen ?

    Äänestä

Hei

niin, taitaa tuon suhteen energia olla hiipumassa loppuaan kohti. jos voit, niin anna olla ja ota uusi kurssi eteenpäin.

en tiedä tunnetko tuota kahden ammatin miestä vielä. hänen kanssaan tulet loistavan hyvin toimeen ja teillä on yhteistä puuhaamista. laita vain itsesi kauniiksi ja liiku, siitä se lähtee.

t: Keskiyö

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kristiina2701 kirjoitti:

Lähdin miesystäväni luota torstaina. Jästi on, ja hieman tuohon itsepäisyyteen suivaannuin. Välillä tuntuu että ei minua tarpeeksi arvosta vaan pitää itsestäänselvyytenä. Liekö sitten edes tarpeeksi minuun sitoutunut jos ei edes menettämistäni pelkää ?

Mitä näet tulevaisuuteeni ? Toisinaan tämä suhde ahdistaa ja tosinaan tuottaa suurta mielihyvää.

Hmm.. ja jästi kait olen minäkin toisinaan...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu