Satu ja Sateenkaari. Missä nyt?

Ysiviis tuli sellainen albumi kuin Unohduksen majatalo bändiltä Satu ja Sateenkaari. Onko kellään tietoa Sadun (Nieminen) tahi orkesterin myöhemmistä vaiheista?

Muistaako joku biisit Kesän maa, Siltaa huokausten... ja Kirjeitä kaivatulle?
3250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mulla on se kasettina :)

olikos se sama porukka, joka teki myös uusiksi albumillisen vanhoja hittejä, kuten Mombasa yms? Vai sekoitanko johonkin toiseen?

Äänestä
  • Sattaa ollakin. Sen verran olen saanut selville, että ko Satu on nykyisin Wilkman ja on lauleskellut esim sellaisessa kokoonpanossa kuin Aurinkosirkus ja sitten joissain muissakin projekteissa taustoja. Googlella löytää...

    Äänestä

  • Bändi oli Auringon Lapset. Lisäksi Kesälesket ja Pastis...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Satuako vain? kirjoitti:

Ysiviis tuli sellainen albumi kuin Unohduksen majatalo bändiltä Satu ja Sateenkaari. Onko kellään tietoa Sadun (Nieminen) tahi orkesterin myöhemmistä vaiheista?

Muistaako joku biisit Kesän maa, Siltaa huokausten... ja Kirjeitä kaivatulle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu